Vikend za zaborav navijača Liverpula

Ne samo što je njihov tim izgubio od Junajteda, već ga je i Everton u ponedeljak prestigao na tabeli, pobedom nad Kvins Parkom 3:1.

Golovima Rosa Barklija, Kevina Miraljasa i Stivena Nejsmita, Everton je konačno prekinuo niz loših rezultata (tri poraza i remi).

I ne samo to, već je trijumfom 3:1 nad Kvins Parkom u ponedeljak uveče poveo u večitoj trci na tabeli sa gradskim rivalom - Liverpulom. "Karamele" su sada desete na tabeli, a Liverpul 11, sa istim brojem bodova (21) i lošijom gol razlikom ("plus tri" naspram "minus šest").

Slavlje Gudisona nije mogao da pokvari ni Bobi Zamora, golom u 80. minutu koji nije doneo utehu navijačima iz Londona.

Tabela Premijer lige posle 16. kola izgleda ovako: Čelsi 39, Mančester siti 36, Mančester junajted 31, Vest Hem 28, Sautempton 26, Arsenal 26, Totenhem 24, Njukasl 23, Svonsi 22, Everton 21, Liverpul 21, Stouk 19, Aston Vila 19, VBA 17, Sanderlend 16, Kristal Palas 15, Barnli 15, Kvins Park 14, Hal 13, Lester 10.