Nemilosrdni "kralj" iz Madrida!

Real Madrid pobedio Kruz Azul 4:0 i plasirao se u finale FIFA klupskog prvenstva sveta. U borbi za titulu protiv San Lorenca ili Okland Sitija.

"Kraljevski klub" boriće se u Marakešu (Maroko) za četvrtu titulu klupskog prvaka sveta, prvu od kada je FIFA ustanovila novi format takmičenja.

Real je u polufinalu FIFA klupskog prvenstva sveta lako i ubedljivo pobedio predstavnika Centralne i Severne Amerike, Kruz Azul iz Meksika. Rezultat 4:0 dovoljno govori koliko je šampion Evrope bio bolji i nadmoćniji rival.

Krenulo je dobro po Meksikance, jer su u ranoj fazi utakmice imali odličnu šansu da savladaju Ikera Kasiljasa i stignu do prednosti. Verovatno bi taj pogodak u mnogome uticao da se ne dogodi ono što je usledilo posle propuštene prilike...

Real se trgao i krenuo da cepa mrežu Kruz Azula.

Prvi je pogodio Serhio Ramos, sjajnim skokom i trzajem glavom posle idealnog centaršuta Tonija Krosa i "plivanja" golmana Hozea Korone. Led je probijen u 15. minutu.

Do kraja prvog poluvremena prednost je duplirao Karim benzema, igrao se 36. minutu. Sve dileme oko pobednika nakon pet minuta od početka drugog poluvremena razrešio je Geret Bejl, a konačan rezultat postavio je Isko u 72. minutu.

Kristijano Ronaldo se nije upisao iako je imao veliku želju da postigne pogodak. Nije imao sreće...

Real će u finalu igrati protiv pobednika duela San Lorenco - Okland Siti. Taj duel na programu je u sredu.