Barnli "umešao prste" u šampionsku trku!

Tim iz zone ispadanja uspeo da nadoknadi 0:2 protiv Mančester sitija i napusti Etihad sa osvojenim bodom!

Šok za navijače Mančester sitija u poslednjem meču 2014. godine!

Sve je delovalo da će njihovi ljubimci iskoristiti remi Čelsija sa Sautemptonom i prići lideru na bod zaostatka, međutim, borbeni igrači Barnlija uspeli su da nadoknade 0:2 iz prvog poluvremena i osvoje veliki bod (2:2). Bod koji bi značajno mogao da utiče na šampionsku trku...

Umesto da u odličnom raspoloženju uđu u 2015, fudbaleri Sitija moraće dobro da se pozabave analizom drugog poluvremena utakmice kojom su prekinuli niz od sedam pobeda u Premijer ligi.

Izgleda da je Manuel Pelegrini potcenio rivala, pošto je izveo tim bez nekoliko standardnih prvotimaca, a oni koji su igrali, nisu mnogo toga pokazali u drugom delu utakmice. Kao da su posle 2:0 bili ubeđeni da je sve gotovo.

Istina, gostima je nadu dao pogodak Bojda iz ofsajda, ali su borbenošću prikazanom ove nedelje potpuo zaslužili da ostanu neporaženi.

Remi im je doneo sjajan šut Ešlija Barnsa desetak minuta pre kraja.

Prethodno je i Fernandinjo demonstrirao razoran udarac, kada je duplirao prednost "građana".

Zanimljivo, iako ovaj rezultat ne može da raduje igrače i navijače Mančester sitija, "građani" su ostali neporaženi u poslednjih 10 mečeva, a na svom terenu nisu izgubili kada su poveli još od 2009. godine i duela sa Fulamom.

Arsenal je u londonskom derbiju savladao Vest Hem 2:1, pošto su gosti u finišu prvog poluvremena došli do dva gola prednosti (Kazorla iz penala u 41. i Velbek u 44).

Početkom drugog dela meča Kujate je uspeo da smanji zaostatak "čekićara" (54. minut), ali su gosti dobro kontrolisali dešavanja na terenu i uspeli da sačuvaju prednost.

Velika tri boda u poslednjem kolu ove godine osvojio je "fenjeraš" Lester, koji je prekinuo post u trajanju od 13 utakmica (11 poraza i dva remija). "Lisice" su slavile u gostima protiv Hala 1:0, pogotkom Rijada Mahreza u 32. minutu.