Tores gledao Grizmanove majstorije! (VIDEO)

Atletiko Madrid otvorio je 2015. godinu pobedom zahvaljujući "ludoj" formi Francuza. Tores na tribinama, Levante opasan 20 minuta.

Antoan Grizman otvorio je 2015. godinu kako je zatvorio 2014.

Posle het-trika u pobedi nad Atletik Bilbaom (1:4), u poslednjoj utakmici prošle godine, Francuz je postigao prva dva gola u trijumfu Atletiko Madrida nad Levanteom, kod kuće, u meču koji je rešen tek u 82. minutu kada je konačnih 3:1 (1:0) postavio defanzivac Dijego Godin.

Sva tri gola ekipa Dijega "Čola" Simeonea postigla je glavom, dva puta iz igre, jednom iz prekida.

Međutim, Atletiko je u periodu od 60. do 80. minuta imao očiglednu krizu, što je moglo skupo da košta šampiona Španije, jer je Levante u 62. minutu smanjio na 2:1 pogotkom tek ubačenog rezerviste Nabila El Žara, s tim da je golman domaćih Migel Anhel Moja morao još dva-tri puta da strepi do Godinovog gola, trećeg u sezoni.

Vratimo se krilnom napadaču Atletika, Grizmanu. On je postigao pet golova u poslednja dva kola iz pet šuteva u okvir! Ove sezone, računajući sva takmičenja, ima 11 pogodaka na 26 utakmica, 8/18 u Primeri.

Atletiko sada, čekajući gostovanje Reala u Valensiji i Barselone u San Sebastijanu, ima bod više od gradskog rivala i poravnat je sa Kataloncima. Bila je ovo osma pobeda branioca titule u poslednjih deset kola, uz poraze od Real Sosijedada i Viljareala.

Rivali su bili ravnopravni do 18. minuta, kada je novajlija Fernando Tores prvi put aplaudirao novim saigračima. Grizman je bio najviši u skoku na petercu i glavom oštar centaršut pretvorio u 1:0. Dijego Marinjo nije imao šansu da odbrani. To vođstvo dalo je krila Atletiku, koji je igrao u formaciji 4-2-3-1, sa Grizmanom, Kokeom i Ardom Turanom, iza centarfora Marija Mandžukića.

Favorit je držao igru do poluvremena, Madžukić u 30. minutu pogodio okvir gola, a drugi deo igre otvoren je novim centaršutom, skokom Mandžukića i paradom Marinja, koji je uspeo na vreme "da izvadi loptu iz gola", ali nije stigao dovoljno brzo da se pridigne i zaustavi i udarac Grizmana.

Jeste Marinjo izbacio loptu u polje, ali tek nakon što je ona prešla crtu za 2:0.

Da li su se momci sa "Kalderona" tada opustili ili ih je uhvatila kriza, tek ulaskom El Žara umesto Rafaela Martina, težište igre preselilo se pred Moju, koji je uz Mandžukićevu pomoć izbio loptu s gol-crte posle udarca Kasadesusa, ali poput kolege sa druge strane, Marinja, nije imao sreće u nastavku akcije. Lopta je vraćena na peterac, oštro, a El Žar se taman tako postavio da ga ona pogodi u butinu i završi u golu - 2:1.

Levante, koji nema pobedu od 23. novembra (petu utakmicu zaredom), tada je "stisnuo" favorita, Andreas Ivanšič imao je odličnu šansu za 2:2, ali nije uspeo, pa je Simeone morao da menja. Iskusni Raul Martinez ušao je umesto ofanzivnog Ardu Turana i posle nekoliko minuta uspeo da umiri ekipu i poveže sredinu terena.

Kada je Atletiko otišao od svog gola, dogodio se korner, uvežbana akcija, kratak pas, centaršut na peterac i skok Godina za konačnih 3:1.