Bentner dotukao Inter!

Dvostruke pobede Volfsburga nad nekadašnjim prvakom Evrope, Briža nad Bešiktašom i Sevilje nad Viljarealom. Zenit drhtao u Torinu, Dnjepar pregrmeo Amsterdam.

Da Inter ove sezone nema tim za velika dela, bilo je jasno mnogo pre revanš utakmice osmine finala Lige Evrope protiv Bešiktaša.

Praktično sve dobro što su "nerazuri" uradili u ovom dvomeču svodi se na vodeći gol Rodriga Palasija, na početku prve utakmice, proistekao iz greške odbrane Volfsburga.

"Vukovi" su potom preokrenuli na 3:1, a u revanšu na Meaci čvrsto su uzeli sve konce u svoje ruke, nakon vođstva sredinom prvog poluvremena, kada su Kevin De Brujne i Danijel Kaliđuri lagano iskoristili uspavanost odbrane.

Palasio je dvadeset minuta pre kraja uspeo da izjednači, ali Interu su i dalje bila potrebna dva gola samo da bi izborio produžetak.

Pravih prilika za vođstvo nije bilo, uprkos velikoj želji, a na drugoj strani je "rezervista" Niklas Bentner - dvostruki strelac u trijumfu Danske nad Srbijom jesenas - zapečatio sudbinu domaćih.

Sevilja, koja brani trofej, imala je velikih 3:1 iz prvog meča protiv Viljareala, ali se nije opustila i posle velike borbe uspela da još jednom slavi - 2:1.

Bešiktaš je protiv Klub Briža imao 1:0, što je rezultat koji ga je vodilo dalje, međutim, greške u odbrani Partizanovog rivala u grupnoj fazi omogućile su Belgijancima da naprave preokret za jedan od većih njihovih uspeha u 21. veku.

Zenit je u Torinu do 90. minuta uspešno čuvao 2:0 iz Sankt Peterburga, a onda je Kamil Glik glavom pogodio posle kornera i stvorio preduslove za dramu u šest minuta sudijske nadoknade vremena.

"Toro" je mogao do produžetaka, ali je Lomberts ispred gol-linije zaustavio pokušaj Kvaljarele i izbio loptu u polje...

Slavni Ajaks anulirao je 0:1 iz Ukrajine "poklon golom" Bazoera posle jednog sata igre, a Jevhen Konopljanka, letos želja Liverpula, utišao je Amsterdam arenu pogotkom u 97. minutu.

Rezultat 1:1 bio je aktuelan do 117. minuta, kada je Majk Van der Horn u gužvi nakon udarca Sigtorsona u prečku nadvisio golmana Denisa Bojka i postigao pobedonosni, ali ne i "prolazni" gol...

Eto zašto je toliko važno sačuvati mrežu kod kuće!

Žreb četvrtfinala je u petak od 13 časova u Nionu.