Dortmund strepeo i sa igračem više

Borusija slavila u Hanoveru, ali tek posle isključenja Bitenkurta koji je za pet minuta dobio dva žuta kartona. Leverkuzen slavio u derbiju za Ligu šampiona.

Borusija Dortmund je vezala nekoliko dobrih mečeva, ali izgleda da ekipa Jirgena Klopa opet posustaje.

Bez obzira na pobedu u Hanoveru, žuto-crni nisu pružili partiju vrednu pohvala.

Delovali su nešto bolje nego u revanšu osmine finala Lige šampiona kada ih je Juventus lagano dobio na Vestfalenu, ali su do tri boda došli tek posle isključenja Leonarda Bitenkurta u 55. minutu.

Krilo domaćih je za samo pet minuta dobilo dva žuta kartona, što su gosti iskoristili da sa dva brza pogotka dođu do 3:1. Prvo je pogodio Šinji Kagava u 58, a onda i Pjer Obamejang u 61. minutu.

Trebalo bi istaći da je samo minut pre pogotka Kagave Hanover bio taj koji je mogao da povede, ali je Mats Humels uspeo da glavom izbaci loptu sa gol-linije. Ubrzo potom usledio je odlično uigran napad "milionera" i novo vođstvo.

Prethodno su gosti poveli u 19. minutu, kada je Obamejang bio precizan, ali je u 31. Lars Štindl izjednačio. Vezista Hanovera je uspeo da završnicu utakmice učini neizvesnom kada je sjajno šutirao sa ivice kaznenog u 82. minutu, međutim, domaći igrači nisu imali snage da se desetoricom stignu do još jednog izjednačenja.

Bio je ovo deseti uzastopni meč Hanovera bez pobede (šest poraza i četiri remija), a imajući u vidu ostale rezultate timova iz donjeg dela tabele u ovom kolu, predstoji mu teška borba za opstanak.

Borusija je ostala na desetoj poziciji.

Bajerl Leverkuzen je kao gost savladao Šalke 1:0 u duelu timova koji se bore za plasman u Ligu šampiona. "Aspirindžije" su se ovom pobedom probile na treću poziciju, koja vodi direktno u grupnu fazu elitnog takmičenja, pošto sada imaju bod više od Borusije Menhengladbah, koja igra u nedelju protiv Bajerna u Minhenu.

Strelac jedinog gola u meču bio je Belarabi u 35. minutu, posle sjajne asistencije Rolfsa i snažnog udarca iskosa sa leve strane, iz dosta teške pozicije.

Matija Nastasić je opet odigrao celu utakmicu u timu domaćih, ali nije imao sreće da se raduje na kraju.