PREMIJER: Remi razgalio Murinja!

Uzbudljive utakmice u Halu i Londonu na zatvaranju 30. kola Premijer lige.

Žoze Murinjo kipteo je od besa prethodnih nedelja, malo zbog konstantnog uverenja u to da se sudi protiv njegovog tima, malo zbog loših rezultata ekipe, a najviše zbog ranog ispadanja iz Lige šampiona.

Spas je potražio na severu Engleske, ali je on stigao u finišu utakmice od Loika Remija.

Fudbaleri Čelsija za dva minuta igre ispustili su dva rana gola prednosti, pa je Murinjo u 75. minutu na teren morao da pošalje Francuza, koji je dva minuta kasnije postigao gol za konačnih: Hal - Čelsi 2:3 (2:2).

Strelci: 0:1 Eden Azar 2, 0:2 Dijego Kosta 9, 1:2 Ahmed Elmohamadi 26, 2:2 Abel Ernandez 28. i 2:3 Loik Remi 77.

U isto vreme, u Londonu, Everton je posle serije od samo jedne pobede na 12 utakmica, dobio i drugu u nizu. Posle Njukasla kod kuće, "karamele" su nadigrale i posrnuli Kvins Park Rendžers kao gosti - 1:2 (0:1).

I na tom duelu, pobedonosni pogodak postignut je u 77. minutu.

Strelci: 0:1 Simus Kolmen 18, 1:1 Eduardo Vargas 65. i 1:2 Aron Lenon 77.

Ranije u nedelju, Mančester junajted je kao gost pobedio Liverpul rezultatom 1:2, tako da su se timovi polarizovali u borbi za Ligu šampiona. Konkretno, Liverpul, Totenhem i Sautempton su zaostali...

Prilikom izjednačujućeg gola Hala, katastrofalnu grešku napravio je golman Tibo Kurtoa, koji je posle nesporazuma sa Branislavom Ivanovićem želeo da dribla protivničkog igrača, a to je umeo da kazni Hernandez i unese neizvesnost u duel.

Ipak, "plavce" je spasao Loik Remi dva minuta nakon ulaska sa klupe i obezbedio gostima pobedu kojom su na čelu tabele odmakli šest bodova drugoplasiranom Mančester Sitiju, a u završnici Kurtoa se sjajnim odbranama iskupio za grešku.

Ivanović i Nemanja Matić odigrali su celu utakmicu u gostujućem timu.