PLS: Derbi bez pobednika

Ista meta, isto ostojanje izmedju dva prvoplasirana tima Prve Telekom lige Srbije posle vanrednog 19. kola.

PLS: Derbi bez pobednika  Izvor: MONDO

Tri boda i dalje dele Javor i Jagodinu nakon remija u derbiju 1:1.

Na stadionu u Jagodini, pred čak 3.000 gledalaca, lider iz Ivanjice bio je bliži pobedi, imao je bolje šanse, ali i igrača više celo drugo poluvreme, pošto je zbog namernog igranja rukom drugi žuti karton i isključenje zaradio Saša Djordjević.

Ivanjičani su poveli u 58. minutu, kada je posle dobro izvedenog kornera, Miličić glavom nadvisio sve na petercu i savladao golmana domaćih Vaskovića. Izjednačio je na gotovo identičan način, nakon udarca iz ugla, Komadina.

U drugom derbiju kola Metalac je u Valjevu nadigrao BSK Borču 2:0 i tom pobedom izbio na treće mesto sa 34 boda. Valjevci imaju bod više od BSK i tri manje od lidera Javora.

Prvu prolećnu "trojku" upisao je Rad. "Gradjevinari" su na Banjici savladali ČSK Čelarevo 3:2 i tako stigli do petog mesta i "kote" 32.