Čukarički pobedio! Da li i dovoljno?

"Brđani" u Beogradu stekli minimalnu prenost za revanš meč protiv Gabale u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Čukarički pobedio! Da li i dovoljno? Izvor: MN PRESS

Čukarički je nadigrao i pobedio Gabalu 1:0!

Srpski osvajač Kupa stekao je prednost za revanš u Azerbejdžanu, ali je pitanje da li i dovoljnu da se nađe u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Po onome što smo u četvrtak uveče videli na Banovom brdu - sasvim dovoljnu!

Iako bez kapitena i najboljeg igrača Igora Matića, "brđani" su u većem delu meča bili opasniji, ali su iskoristili samo jednu priliku od nekoliko vrlo povoljnih za ubedljiv trijumf i miran put u Baku (ne igra se u Gabali zbog kazne UEFA).

Gol odluke postigao je mladi reprezentativac Srbije Nikola Stojiljković u 53. minutu iskoristivši penal, koji je prethodno skrivio Rafael nad Slavoljubom Srnićem.

Ako ništa drugo, minimalna pobeda bez primljenog gola upozorava - bilo kakvo opuštanje tima Vladana Milojevića je nedopustivo.

Belo-crni su pred punim tribinama stadiona na Banovom brdu (oko 3.500 gledalaca), demonstrirali brži, kreativniji i bolji fudbal. Ako su prvih 25 minuta utakmice protekli u izjednačenoj i opreznoj igri oba rivala, ostatak meča bio je u znaku samo jednog tima - Čukaričkog.

Nedostajalo je mnogo iskustvo Matića, upravo u manevru i završnom pasu. Kapiten Beograđana povredio je primicač na treningu pred utakmicu i Milojević je morao da ga precrta iz protokola.

"Brđani" se nisu povukli ni posle postignutog gola. Naprotiv! Nastavili su sa napadima u kojima nisu imali ni dovoljno sreće za kapitalnih 2:0.

Sa druge strane, napadi Gabale bili su prilično bezopsni.

Revanš meč igra se za sedam dana u glavnom gradu Azerbejdžana - Bakuu.

ČUKARIČKI: Stevanović - Stojković, Piasentin, Ostojić, Brežančić - D. Srnić, B. Janković, Bojić (od 90' Jovanović), S. Srnić - Stojilković (od 85' Mirosavljević), Pavlović (od 67' Mandić).

GABALA: Bezotosnji, Vernjdub, Rikardinjo, Abasov, Rafael, Floresku (od 36' Dodo), Sadigov (od 89' Mamadov), Husejnov, Gaj, Zenjov, Antonov (od 46' Dašderdinov).

Ostanite uz MONDO i pratite tekstualni prenos.

TOK UTAKMICE

90+1 - Lepa prilika za Mirosavljevića... Šteta!

85' - Evo i Nenada Mirosavljevića na terenu umesto Stojiljkovića. Čukarički i dalje napada, svesni su "brđani" da je 2:0 rezultat koji donosi miran put u Azerbejdžan.

67' - Staniša Mandić je u igri umesto Andrije Pavlovića.

57' - Preti i Slavoljub Srnić, ali je siguran čuvar mreže Gabale.

53' - GOOOOOL! Nikola Stojiljković je precizan. Golman Gabale je imao loptu na rukama, ali je ona, ipak, ušla u mrežu.

Čuka

51' - PENAL!

- Oboren je Slavoljub Srnić, Rafael je nepropisno startovao, dileme nije bilo.

48' - Dašderdinov, igrač koji je na terenu od početka drugog dela, imao je priliku za Gabalu. Sreća za Čuku, mogli su gosti mnogo bolje da reše ovu situaciju. Opasnost je otklonio Rajko Brežančić.

- Čukarički je odmah ušao u šesnaesterac Gabale. Samo još gol nedostaje.

- Počelo je drugo poluvreme. Još jedna izmena kod gostiju.

Čukarički je bio mnogo bolji i konkretniji u prvom delu utakmice i prava je šteta što takvu igru nisu krunisali golom.

Završen je prvi deo - 0:0

36' - Prva izmena, Dodo je na terenu umesto Floreskua.

34' - Stojković je vrlo lepo sa desne strane pronašao Stojiljkovića, ali nema pogotka, osim prvog šuta u okvir gola Gabale. Čukarički je u prvih pola sata pokazao više od Azerbejdžanaca.

31' - Ostojić posle kornera propušta priliku. Bio je najviši u skoku, ali i neprecizan posle udarca glavom.

28' - Malo je nedostajalo da fudbaleri Gabale postignu autogol. Abasov je promašio loptu posle centaršuta iz kornera, lopta je iznenadila Olekseja Gaja i od njega se odbila pored stative.

26' - Odličan udarac Brežančića iz "slobodnjaka", bio je to milimetarski neprecizan udarac.

20' - Za razliku od Novog Sada gde ima prilika, ali i golova Vojvodine, u Beogradu je prilično mirno. Još nema pravih prilika za belo-crne,

12' - Oprezno igraju u jedni i drugi, Na tribinama je Toni Adams, legendarni fudbaler Arsenala i nekadašnji trener Gabale.

4' - Domaćin je krenuo silovito, a gost već u prvom napadu pokazao koliko je nezgodan iz kontre. Zenjov je imao prvu priliku na utakmici, ali je šutirao preko gola.

2' - Dva minuta igre - dva kornera za Čukarički.

- Teren na Banovom brdu je u očajnom stanju. Takav nije bio protiv Domžala.