SUPERLIGA (7. kolo): Samo 16 golova

Najslabiji učinak od starta šampionata. Najviše golova u Novom Sadu - pet. Dve utakmice bez golova. Zvezda opet prva posle 1. kola. Pogledajte sve golove.

Superligaški fudbaleri su zatajili u 7. kolu prvenstva. Samo 16 golova što je najslabije od starta sezone (po osam golova u oba poluvremena).

Pobedom nad Javorom 1:0, Crvena zvezda je ponovo lider na tabeli (bila je prva posle 1. kola, zbog pobede nad OFK Beogradom 6:2). Partizan je zabeležio prvu pobedu na gostovanjima ove sezone (pre toga dva poraza - od Novog Pazara i Vojvodine - oba 2:3).

Vojvodina je nastavila niz - četvrti trijumf u nizu (Vojvodina ima meč manje, kao i Partizan). "Lale" su seriju pobeda počele protiv Javora 2:0, potom su savladale Mladost u Lučanima 2:1, nastavljeno je trijumfom nad Partizanom 3:2, a novi trijumf, ubedljiv, ostvaren je nad Novim Pazarom - 4:1, što je i najubedljivija pobeda u 7. kolu Superlige.

Novi Pazar ne zna za pobedu od 4. kola (od tada dva remija i poraz).

Voždovac ima crnu seriju - pobedio je samo Rad u 1. kolu i od tada je vezao tri poraza i tri remija. Čukarički, prošlosezonski hit šampionata, osvajač kupa, ne zna za pobedu od 4. kola. Od tada - dva poraza i remi protiv Voždovca. U meču protiv Voždovca, Čukarički je čak tri puta pogađao stativu!

Tri ekipe još nisu odigrale nerešeno - OFK Beograd (dve pobede i pet poraza), Partizan (četiri pobede i dva poraza) i Javor (pet pobeda i dva poraza).

Jagodina je najlošija ekipa - samo dva boda (dva remija, oba u gostima) i samo jedan gol u sedam utakmica, uz 12 primljenih!

U ovom kolu nije pokazan nijedan crveni karton, a dosuđen je samo jedan penal - Rad ga nije iskoristio protiv Jagodine u 90. minutu.