BUNDES: Verder neće pa neće

Volfsburg propustio šansu da napuni mrežu Verdera, Bajer siguran protiv Nirnberga - pobeda za treće mesto.

BUNDES: Verder neće pa neće Izvor: MONDO

Kakva mizerna nedelja za Verder!

Prošlog vikenda debakl u Štutgartu (3:6), zatim ispadanje iz Kupa UEFA od inferiorne ekipe Glazgov Rendžersa i konačno poraz pred svojim navijačima od Volfsburga, u jednom od poslednjih mečeva 24. kola Bundes lige - 0:1!

Verder je nastupio u oslabljenom sastavu, pre svih bez Brazilca Dijega, a to su gosti iskoristili i brzim kontrama bukvalno razbili favorita u paramparčad.

Brazilci Marselinjo i Grafit, uz pomoć povratnika na teren Danijela Ljuboje, a onda Aškana Deđagaha (zamenio Srbina u 55. minutu), mnogo puta su opasno ugrozili gol Verdera, ali mreža se zatresla jedino u 50. minutu.

Školski kontranapad "dva na jedan", Marselinjo za brzonogog Grafita i inače odlični golman Tim Vize bio je nemoćan.

Ako je Verder totalno van forme, za Bajer iz Leverkuzena može se reći upravo suprotno. "Aspirindžije" su deklasirale Nirnberg rezultatom 4:1 (Hagui 6, Glauber 57ag, Gekas 59, Kisling 82 - Misimović 12) i izbile na treću poziciju.

Vodeći Bajern osvojio je 50, Hamburg 45, a Bajer posle treće pobede u poslednja četiri kola ima 44 boda.

Naredne subote na Alijanc areni sastaju se upravo Bajern i Bajer, pa ako gosti trijumfuju, ili barem odigraju nerešeno, pitanje novog šampiona moglo bi da postane potpuno otvoreno.

Verder je četvrti sa 43 boda, ispred Šalkea (41) i Štutgarta (38), dok sa po 36 bodova slede Volfsburg, Ajntraht i Karlsrue.

U zoni ispadanja i dalje su Arminija, Nirnberg i Duizburg, a deset kola pre kraja ugrožen je i Energi Kotbus.