Nedeljna poruka iz Milana glasi:

Polako sa pričom o šampionskim ambicijama Intera!

Tim Roberta Manćinija ostvario je perfektan skor u uvodnih pet kola, pobedivši Atalantu, Karpi, Milan, Kjevo i Veronu. Interu je do danas "pobegao" deset poena, uz meč manje.  A, onda je usledilo otrežnjenje.

INTER - FIORENTINA 1:4 (0:3)!

Viola je razbila lidera Serije A i već posle 45 minuta sve osim "dvojke" činilo se kao senzacija. Za takvo stanje na "Meaci" najzaslužniji je bio Nikola Kalinić.

Nekadašnji igrač splitskog Hajduka, Blekburna i Dnjepra postigao je drugi i treći gol, iznudio penal za prvi i pobegao centralnom beku domaćih Žoau Mirandi, primoravši ga da faulira kao zadnji igrač. Naravno, sudija Antonio Damato isključio je Brazilca zbog tog starta.

U drugom poluvremenu, Kalinić je pogodio još jednom, postavivši konačnih 1:4! Tom pobedom, ekipa iz Firence izjednačila se bodovno sa "nerazurima" i zauzela vrh tabele.

Rapsodija "ljubičastih" u derbiju večeri, koji je Adem Ljajić odgledao sa klupe domaćina. Njegovi saigrači primili su tri pogotka iz četiri šuta u okvir gola!