SERIJA A: Fešta u Frozinoneu!

Debitant u Seriji A u šestom meču upisao je prvi, istorijski trijumf u Seriji A. Federiko Dionizi sa dva gola srušio je Empoli i tako zlatnim slovima upisao 28. septembar u istoriju kluba iz okoline Rima.

Frozinone, gradić 30-ak kilometara jugoistočno od Rima, slaviće večeras do kasno u noć.

Istorijski bod u prošlom kolu protiv šampiona Juventusa, fudbaleri Frozinonea uspjeli su da "ovjere" u šestom kolu Serije A, u kojem su savladali Empoli rezultatom 2:0 i tako stigli do prvog trijumfa u društvu najboljih.

Debitant u najjačoj italijanskoj ligi do bodova je stigao u drugom poluvremenu, golovima Federika Dionizija u 58. i 71. minutu.

...

Ljubimac navijača prošle sezone bio je jedan od najzaslužnijih za plasman u Seriju A, s obzirom da je sa 14 golova bio prvi strijelac Frozinonea i nakon tri godine u drugoligaškom društvu svom timu obezbijedio plasman u viši rang.

"GRUBIJANI"

Mirko Gori, Danilo Sodimo i Leonardo Blanšard zaradili su javne opomene, a posljednji žuti karton bio je ukupno 21. za Frozinone u tekućoj sezoni, čime su postali najgrublja ekipa lige.

Empoli je susret završio sa deset igrača, s obzirom da je Rikardo Saponara zbog nesportskog ponašanja isključen u 77. minutu.

Ovim trijumfom klub iz okoline Rima pobjegao je sa začelja tabele. Poslije četiri uvodna poraza, Frozinone na posljednja dva meča od mogućih šest osvojio je četiri boda i najavio bolje dane u premijernoj sezoni u Seriji A.

Posljednji duel šestog kola odigrali su Atalanta i Sampdorija, a tim iz Bergama stigao je do pobjede 2:0.

Već u šestom minutu Senegalac Bukari Drame šutirao je iskosa sa lijeve strane, finski internacionalac Niklas Moisander nespretno je reagovao i savladao svog golmana Emilijana Vivijana.

...

Imali su domaći fudbaleri u nastavku još nekoliko odličnih prilika, dok tim Valtera Zenge nije pokazao skoro ništa.

Kada se očekivao kraj susreta, viđena su još dva gola. Argentinac Herman Denis drugim pogotkom zapečatio je sudbinu gostiju, koji su u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena uspjeli da postignu utješni gol. Strijelac je bio Roberto Sorijano.

U redovima Sampdorije reprezentativac BiH Ervin Zukanović odigrao je cijeli meč i zaradio žuti karton, dok srpski internacionalac Nenad Krstičić nije ulazio u igru.