Portugalci rastužili Dance, a Irci Nemce!

Širom Evrope igrale su se utakmice koje su odlučivale o plasmanu na EURO 2016.

Uzbudljivo veče širom Evrope!

Odigrano je čak 8 mečeva u grupama D, F i I, a desili su se i neki spektakularni rezultati.

U okviru naše grupe reprezentacija Portugala savladala je Dansku 1:0, i tako rastužila Dance, a obradovala Albance, koje je reprezentacija Srbije večeras pobedila usred Elbasana.

Kada su u pitanju druge grupe, najzanimljivije je u grupi "D", gde je Nemačka izgubila od Irske 1:0, a Poljska i Škotska odigrale nerešno, pa su sada četiri reprezentacije u konkurenciji za odlazak na EURO.

Šokantan poraz, još jednom, zabeležila je i reprezentacija Grčke koja je izgubila u Severnoj Irskoj 3:1 (12 utakmica bez pobede), dok je Mađarska preokrenula rezultat protiv Farskih Ostrva (gubili na poluvremenu 0:1, okrenuli na 2:1)

Portugalci i Danska odigrali su vrlo mirno poluvreme u Bragi, slično onom u Elbasanu, ali su u nastavku meča potvrdili klasu, pa im je po ko zna koji put bio dovoljan samo jedan gol za pobedu.

Mirni su bili navijači Portugala do 66. minuta, kada ih je "iz sna probudio" Žoao Mutinjo, koji je nanizao dvojicu igrača, ušao u šesnaesterac, a onda odapeo ka golu Šmajhela za 1:0!

Taj rezultat je ostao i do kraja meča...

To znači da je Dancima ostalo da čekaju meč Albanije i Jermenije u Jerevanu, koji će odlučiti drugog sigurnog putnika na EURO2016, dok će trećeplasirani u baraž, pošto je nemoguće da se kao najbolja trećeplasirana plasira direktno.

U slučaju nerešenog rezultata u Jerevanu, Danska će biti drugoplasirana.

Najveće iznenađenje večeri priredili su Nemci, ali svojim navijačima.

Oni su na gostovanju u Irskoj izgubili od ove reprezentacije 1:0, i tako dodatno zakomplikovali situaciju u grupi u kojoj su svi mislili da će svetski prvak lako do prve pozicije. Nemci su imali poništen gol Mesuta Ozila u prvom poluvremenu, a u nastavku je Šejn Long postigao regularan za 1:0, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

U prvom meču dana, u terminu od 18 časova, Gruzija je očekivano lako savladala najslabiju reprezentaciju Evrope – Gibraltar. U dosadašnjem toku kvalifikacija selekcija “novopečene države” primila je tako 50 golova, a Gruzija im je večeras dala “samo” četiri.

Pogodili su dva puta Vastadze i po jednom Okrijašvili i Kazaišvili, za treću pobedu ove reprezentacije u okviru kvalifikacija za EURO.

Levandovski “kida” i u dresu Poljske, ne samo u Bajernovom. Fantastični napadač nastavio je seriju golova i protiv reprezentacije Škotske, pa je već u 3. minutu na pas Arkadijuša Milika tresao mrežu Maršala i probudio navijače. Levandovski je najbolji strelac ovih kvalifikacija, a Milik je najbolji asistent!

Verovali ili ne čak 29 reprezentacija postiglo je manje golova od Levandovskog u ovim kvalifikacijama.

Škoti se nisu predavali, pa su poveli u 45. minutu fenomenalnim golom Meta Ričija sa 25 metara.

Potpuni preokret reprezentaciji Škotske doneo je Stiven Flečer u 62. minutu, ali je LevanGOLski postigao još jedan, ukupno 12 gol u kvalifikacijama, za izjednačenje.

Severna Irska je večeras pobedila Grčku 3:1, što je sedmi poraz Grčke u poslednjih 12 mečeva, i samim tim se plasirala na EURO, što će im biti i prvo učešće.