Opaaaa! Dva skalpa u jednoj noći

Početak južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine bio je šokantan za Brazil i Argentinu

Krenulo je! Ali ne dobro za Brazil i Argentinu!

"Karioke" i "gaučosi" poraženi su već na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Golovima Vargasa u 72. i Sančeza u 90. minutu Čile je u Santjagu savladao Brazil (2:0), dok je Argentina za nepuna dva minuta doživela pravi debakl na svom terenu, istim rezultatom.

Brazilci su na gostovanju bili lišeni pomoći Nejmara, koji je suspendovan nakon crvenog kartona na Kopa Amerika, ali su danak platili velikim brojem promašaja. Nekoliko dobrih prilika Hulka, Vilijana, Oskara i Koste otišle su u nepovrat, dok su domaćini bili precizniji, pa su zasluženo osvojili bodove.

Brazil - Čile

Buenos Aires u noći između četvrtka i petka utišali su Erazo u 81. i Kaisedo u 82. minutu i Ekvadoru doneli kapital koji u nastavku kvalifikacija može biti od presudnog značaja.

Argentina je igrala bez povređenog kapitena Lea Mesija, a na duelu protiv Ekvadora zadesio ju je novi peh pošto je i Serhio Aguero morao da napusti teren već u 24. minutu i najverovatnije neće biti u sastavu reprezentacije koja će već u utorak igrati protiv Paragvaja.

Argentina - Ekvador

Biće to, bez sumnje, novi težak ispit za Argentince pošto je i Paragvaj kao gost osvojio sva tri boda, savladavši Venecuelu (1:0).

Sva tri boda na gostovanju "uknjižio" je i Urugvaj pošto je u La Pazu pobedio Boliviju sa 2:0.
Trijumf na domaćem terenu rezultatom 2:0 ostvarila je i Kolumbija. Gutijerez u 36. i Kardona u 90. minutu zatresli su mrežu Peruanaca i Kolumbijcima omogućili mirniji nastavak kvalifikacija.