I Crna Gora gleda EURO kod kuće

Autori mondo.rs Autori mondo.me

Zanimljiva utakmica između Crne Gore i Austrije završena je pobedom gostiju. Poraz je definitivno udaljio Crnogorce od baraža. Rusija i Švedska u borbi za drugo mesto u Grupi G.

Austrija je prva i tu nema dileme!

Igrala je najbolje od početka kvalifikacija u Grupi G i pre gostovganja u Podgorici znalo se da će u Francusku naredne godine na završni turnir kao prvoplasirana.

Osam utakmica i osam pobeda, samo je Švedska u prvom kolu kvalifikacija uspela da u Beču osvoji bod - 1:1.

Za drugu i treću poziciju konkurisali su Crna Gora, Švedska i Rusija. Kolo pre kraja Crnogorci su ispali iz igre, jer su kod kuće dva puta protiv Austrijanaca ispustili vođstvo i na kraju remi, koji im ne bi bio dovoljan da sačuvaju teoretske šanse pred kolo odluke.

Crna Gora - Austrija 2:3 (1:0)
/Vučinić 32, Bećiraj 68 - Janko 55, Arnautović 81, Sabicer 90+1/

TABELA: Austrija 25, Rusija 17, Švedska 15, Crna Gora 11, Lihtenštajn 5, Moldavija 2.

Ostali rezultati 9. kola:

Moldavija - Rusija 1:2 (0:0)
/Čebotaru 85 - Ignaševič 58, Džuba 78/

Lihtenštajn - Švedska 0:2 (0:1)
/Berg 18, Ibrahimović 55/

Švedska će morati da pobedi Moldaviju kod kuće i nada se iznenađenju Crne Gore u Rusiji.

Mirko Vučinić dobeo je "sokolove" do prednosti u 32. minutu, ali je Austrija posle preimljenog gola potpuno preuzela kontrolu na terenu. Posle nekoliko propuštenih prilika Mark Janko je uspeo da izjednači.

Taj pogodak nije sputao Crnogorce.

Fatos Bećiraj koristi gužvu posle kornera i sa ivice šesnaesterca, kroz šumu nogu, pogađa mrežu u 68. minutu. Staniša Mandić, nekadšanji omladinski reprezentativac Srbije imao je idealnu priliku da duplira prednost domaće selekcije, ali nije iskoristio zicer.

Usledila je kazna.

Marko Arnautović je sjajnim golom izjednačio u 81, da bi nekoliko minuta kasnije sudija isključio nervoznog Mirka Vučinića.

U takvoj situaciji Austrija je uspela da postigne još jedan pogodak i upiše osmu uzastopnu pobedu u kvalifikacijama za EURO 2016. Strelac gola bio je Marcel Sabicer u prvom od četiri minuta sudijske nadoknade.