Engleska 9/9, Švajcarci prošli, ruka Ilića

Reprezentacija Švajcarske četvrti put se plasirala na Evropsko prvenstvo. Slovenci najverovatnije u baražu.

Engleska je u "jednosmernoj" utakmici pobedila Estoniju na Vembliju (2:0) i u ponedeljak će kao gost u Litvaniji probati da završi kvalifikacije za EURO 2016 sa stoprocentnim učinkom.

Tio Volkot doveo je lidera E grupe u vođstvo na isteku prvog poluvremena, a konačan rezultat je u 85. minutu postavio Rahim Sterling.

Remi Slovenije i Litvanije na ljubljanskom stadionu Stožice (1:1) značio je plasman Švajcaraca na Evropsko prvenstvo, koji su proslavili sa sedam lopti u mreži San Marina.

Da su "zmajčeki" pobedili, u poslednje kolo bi ušli sa nadom da mogu do drugog mesta, ovako im je potreban bod na gostovanju San Marinu da bi i teoretski osigurali nastup u novembarskom baražu.

Slovenija je od 45. minuta vodila, golom Valtera Birse iz penala, ali u nastavku nije imala sreće da povisi na 2:0.

Kazna za neiskorišćene prilike stigla je u 78. minutu, kada je Branko Ilić sve na stadionu iznenadio čudnom intervencijom.

U poslednjem trenutku rešio je da nisko centriranu loptu proba da izbije glavom, ali ju je u padu okrznuo rukom i holandski sudija Kujpers dosudio je penal i za Litvance.

Siguran izvođač bio je Novikovas i do kraja nije više bilo promena, bez obzira na osam minuta nadoknade vremena zbog kvara na jednom od reflektora...

Lista zemalja koje će učestvovati na EURO 2016 trenutno broji devet imena: Francuska (domaćin), Engleska, Austrija, Češka, Island, Severna Irska, Portugal, Španija, Švajcarska.