Pjanićev gol i asistencija za De Rosijev jubilej

Vezni fudbaler Rome i reprezentacije Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić bio je najzaslužniji za petu ovosezonsku pobjedu "vučice" - Rimljani su na "Olimpiku" savladali Empoli sa 3:1 (0:0).

Roma se jako mučila u prvom poluvremenu subotnjeg duela sa Empolijem u prvoj utakmici osmog kola i prvu šansu je stvorila tek u 30 minutu. Tad je Mohamed Salah u kontranapadu uposlio Žervinja, koji je sa 15 metara oklijevao sa udarcem, pa je uz pomoć bloka sigurno odbranio golman Lukaš Skorupski.

Kod gostiju u prvom dijelu najagiliniji je uz "starog lisca" Masima Makaronea bio nekadašnji mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić, koji je ponikao u Sutjesci iz Foče a nastupao je za čačanski Borac i Donji Srem u Superligi Srbije prije odlaska na Apenine.

...

Međutim, u nastavku je A reprezentativac BiH Miralem Pjanić prelomio utakmicu u korist "vučice".

Najprije je u 56. minutu Pjanić pogodio mrežu iz slobodnog udarca, da bi tri minuta kasnije asistirao centaršutem iz kornera Danijelu De Rosiju, koji je pogotkom proslavio svoj 500. nastup u dresu rimskog kluba.

...

Pjaniću je ovo bio treći gol iz slobodnjaka, a četvrti pogodak ove sezone u šampionatu Italije.

Tačku na ubjedljiv trijumf, iako tako nije izgledalo u prvih 45 minuta, stavio je Salah nakon odličnog prodora Žervinja po lijevoj strani i vraćene lopte na peterac - 3:0.

...

Do kraja su gosti uspjeli da stignu do počasnog pogotka u 75. minutu preko Marsela Bihela, koji je sa ivice šesnaesterca pogodio suprotan ugao Šćešnijeve mreže - 3:1.