Fešta u Lisabonu, triler u Bilbau, blamaža Monaka

"Kneževi" naglavačke izbačeni iz Evrope, Bešiktaš pao sa prvog na treće mesto!

Grupna faza Lige Evrope za sezonu 2015/16. je završena, a neki od poslednjih mečeva doneli su i velike preokrete.

Bešiktaš je porazom u Lisabonu pao sa prvog mesta Grupe H na treće, a bez proleća u Evropi ostao je i Monako, koji je "isprašen" u Londonu od Totenhema. Domaćin je slavio 4:1, a het-trikom se istakao Erik Lamela.

Nas je, naravno, najviše zanimalo šta će uraditi Partizan u  duelu sa Augzburgom, a crno-beli su uspeli da razočaraju. Malo ko je verovato da neće iskoristiti sjajnu priliku u kojoj se nalaze, ali gosti su slavili 3:1 i zbog bolje gol-razlike nastaviće takmičenje.

U drugom meču te grupe, koji nije imao takmičarski značaj, AZ Alkmar je poveo u Bilbau protiv domaćeg Atletika, golom Jorisa van Overema u 26. minutu, ali su timovi na odmor otišli poravnati, pošto je Sola izjednačio u 43.

Tek što su se igrači vratili sa odmora, Bilbao je poveo golom iz penala (47, San Hoze), ali je u finišu meča AZ stigao do 2:2 (Jansen 88). I to samo nekoliko sekundi pošto je Atletik dva puta pogodio prečku!

Anderleht je šokirao svoje navijače kada je dozvolio Karabagu da povede u 26. minutu, ali je brzo uspeo da preokrene, golovima u 28. i 31. Tih 2:1 ostalo je do kraja, pa su Belgijanci zauzeli drugo mesto u svojoj grupi.

Pomogao im je, doduše, pomenuti ubedljiv poraz Monaka na Vajt Hart Lejnu. Već posle prvih 45 minuta, Totenhem je vodio 3:0.

Bešiktaš, Lokomotiva iz Moskve i lisabonski Sporting borili su se za prva dva mesta Grupe H, a "izvisili" su Turci, iako su imali "pol poziciju" uoči poslednje runde.

U grupi u kojoj je jedino Bazel bio miran, Fiorentina je minimalnom pobedom pred svojim navijačima protiv portugalskog Belenesesa "overila" drugo mesto.

Dušan Basta i Filip Đorđević od prvog minuta su u postavi Lacija, koji je odigrao 1:1 sa Sent Etjenom u gostima, ali bez obzira na ishod, znalo se da će italijanski tim zauzeti prvo mesto, a francuski drugo.

Nenad Tomović je, takođe, od početka igrao za Fiorentinu, starter je bio i Nemanja Pejčinović, za moskovsku Lokomotivu, kao i Duško Tošić za Bešiktaš protiv Sportinga iz Lisabona.