BUNDES: "Nula" Majnca i Štutgarta

Fudbaleri Štutgarta osvojili su bod u gostima protiv Majnca (0:0) u premijernoj utakmici 16. kola njemačke Bundeslige.

„Švabe“ su poslije tri uzastopna poraza sa četiri komada u vlastitoj mreži, u prošlom kolu izborili remi protiv Verdera na svom stadionu, da bi u petak uveče osvojili i jedan bod u Majncu (0:0).

Majnc je time produžio seriju bez poraza na šest utakmica (tri pobjede i tri remija), ali sigurno su njihovi navijači bili nezadovoljni igrom, posebno u prvom poluvremenu.

Štutgart je u prvom dijelu imao više od igre, čak je u 32. minutu poslije odličnog prodora Filipa Kostića po lijevoj strani i centaršuta, mrežu domaćina pogodio Timo Verner, ali je gol opravdano poništio sudija Feliks Cvajer zbog ofsajda.

Majnc ni ovo upozorenje "švaba" nije shvatio ozbiljno, pa je do odlaska na odmor Lukas Rup uzdrmao stativu.

U nastavku, domaći tim se „probudio“, razigrao i stvorio nekoliko odličnih šansi, ali je briljantnu partiju na stadionu „Kofejs Arena“ pružio golman gostiju Pržemislav Titon.

Najprije je u Poljak u 56. minutu skinuo „zicer“ Jošinoriju Mutu sa pet šest metara, da bi 11 minuta kasnije poput mačke reagovao na volej Argentinca Pabla De Blazisa iskosa sa lijeve strane.

Majnc je ovim trećim remijem preskočio Šalke na šestoj poziciji, dok je Štutgart, takođe trećim neriješenim ishodom, ali uz čak 10 poraza, ostao na pretposljednjem mjestu na tabeli Bundeslige.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Toni Šunjić je odigrao cijeli meč u gostujućem timu, dok je srpski internacionalac Filip Kostić zamijenjen u 81. minutu.