Bježi Iguain, bježi i Napoli

Argentinac Gonzalo Iguain postigao dva gola kojima je Napoli savladao Sasuolo i pobjegao Interu na četiri boda razlike.

"Gonzalo, jedan od nas" uzvikivali su navijači Napoli u ljeto 2013, kada je Gonzalo Iguain stigao iz madridskog Reala u Napulj.

Otpisani "kralj" pronašao je novi dom i od tada je u dvije i po sezone postigao 55 golova za Napoli.

Posljednja dva od njih postigao je u subotu uveče na San Paolu, golove kojim je Napoli stigao do 2:1, potom i 3:1 protiv Sasuola i tako poslije nekompletnog 20. kola Serije A došao do četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Inter, koji je nekoliko časova ranije remizirao sa Atalantom.

Upravo pobjedom nad Interom Napoli je preuzeo vrh tabele, a Napolitanci izgleda ne neamjeravaju da ga prepuste i žele da osvoje Skudeto koji čekaju 25 godina.

Duel na San Paolu u subotu uveče počeo je šokantnim golom, praktično na zagrijavanju.

Igrao se drugi minut kada je još jedan bivši "kraljević" Raul Albiol neoprezno startovao na Sansonea u svom šesnaestercu i sudija je opravdano pokazao na bijelu tačku, a realizator je bio Falčineli.

Da će ovo biti veče bivših igrača madridskog Reala nagovijestio je Kaljehon koji je u 19. minutu postavio stvari na svoje mjesto, odnosno postigao gol za izjednačenje. Insinje je praktčno sve namjestio, a Kaljehon je odlično pratio i glavom sa tri metra postigao gol za veliko slavlje na San Paolu.

Ono pravo slavlje uslijedilo je međutim u 42. minutu kada je Gonzalo Iguain iz praktično slične situacije postigao gol za preokret. Samo ovog puta po toj istoj strani na kojoj je u dresu Sasuola dejstvovao hrvatski internacionalac Šime Vrsaljko probio je Marek Hamšik, a Iguain je za razliku od Kaljehona gol postigao glavom.

Argentinac je postigao 19. gol ove sezone i još jednom potvrdio da je najbolji strelac u «kalču».

U drugih 45 minuta Napoli je kontrolisao igru, igralo se žestoko, i gosti i domaćini po jednom su se žalili na nedosuđen penal iako nije bilo namjernog igranja rukom ni u jednom ni u drugom slučaju.

A onda u 93. minutu ponovo je proradio Iguain i postigao svoj drugi, ukupno 20. gol u isto toliko utakmica za konačnih 3:1.

Svojom četvrtom vezanom pobjedom u nizu Napolitanci su prekinuli niz od pet utakmica bez poraza Sasuola, koji ipak i dlaje drži respektabilnu šestu poziciju na tabeli.