FUTSAL: Sa Portugalom za prvo mesto

Reprezentacija Srbije osigurala je plasman u četvrtfinale EURO 2016 u Beogradu, ostaje samo da se vidi sa koje pozicije.

Futsal Euro 2016 Portugal Slovenija 6:2 Izvor: MN PRESS

Srbija i Portugal igraće u subotu od 21 čas za prvo mesto u A grupi EURO 2016, a našoj selekciji će biti neophodna pobeda, zbog za nijansu lošije gol-razlike.

Nakon "orlova" (5:1) i Portugalci su, očekivano, savladali Sloveniju, koja se posle dva poraza vraća kući - 6:2 (2:2).

Slovenci su ponovo "pali" u drugom poluvremenu, a naročito u poslednjih 10 minuta, kada su polufinalisti prethodnog EP tri puta zatresli njihovu mrežu.

Portugal je minut pre kraja došao do konačnih 6:2, neposredno posle drugog žutog kartona i isključenja Vrhoveca. Upravo zbog tog gola će mu protiv "orlova" biti dovoljan i remi da osvoji grupu.

Strelac het-trika (uz jedan promašen penal) za Portugal bio je Rikardinjo, dva puta najbolji igrač Evrope i prva zvezda turnira koji se do 13. februara održava u Areni.

Vođstvo od 2:1 obezbedio je vešto skrenuvši loptu u mrežu petom.