Žurka u Bijeljini, Radnik osvojio i Kup RS!

Fudbaleri Radnika osvojili su Kup RS pobjedom 3:2 nad Slobodom iz Novog Grada.

Radnik osvojio Kup RS Izvor: MONDO/Samir Cacan

Radnik i Sloboda odigrali su 23. finale Kupa RS, a na kraju je slavila ekipa iz Bijeljine:

RADNIK – SLOBODA 3:2

Radnik je poslije osvajanja kupa BiH stigao do još jednog trofeja, onog namijenjenom osvajaču Kupa RS, a to je ukupno četvrti trofej Kupa RS za Bijeljince.

Do njega su došli bez svog trenera Slavka Petrovića, koji se nakon lakše povrede u saobraćajnoj nesreći nalazi na liječenju u bolnici.

Najzaslužniji za osvajanje trofeja u ekipi Radnika, bio je dvostruki strijelac Marko Obradović, a još jedan pogodak postigao je Jakovljević.

Slično kao u finalu kupa BiH Radnik je poveo na startu meča, već u 3. minutu kada je Obradović matirao Krupića.

Kontrolisao je Radnik meč, međutim Brkić je uspio da izjednači u 32. minutu, poslije odličnog dodavanja Popovića. Radost Slobode je kratko trajala, samo dvije minute, a onda je Jakovljević nakon centaršuta s desne strana glavom pogodio za novo vođstvo - 2:1.

Sloboda je zaigrala ofanzivnije u nastavku, a to im se isplatilo u 69. minutu kada je Ćulibrk pogodio za 2:2 i svom timu donio nadu da može do potpunog preokreta.

Nju je ugasio Obradović osam minuta prije kraja, pogotkom za konačnih 3:2, iako velike zasluge za pogodak ima i Vasić koji je prethodno pogodio prečku.

U Bijeljini se večeras od 20 časova organizovano slavi osvajanje ovog trofeja, ali i Kupa BiH, odnono vrlo uspješne sezone-

TOK MEČA:

KRAJ

83' GOOOL! Radnik vodi 3:2! Vasić je pogodio prečku, a potom se Obradović najbolje snašao u šesnaestercu, drublingom oslobodio čuvara i pogodio za 3:2

76' Vasić šutira preko gola iz daljine

69' GOOOL! Novo izjednačenje. Ćulibrk je lijepim volejom izjednačio

48' Kukavica je šutirao sa velike udaljenosti, međutim, direktno u Avdukića

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Prilika za Radnik u posljednjim trenucima prvog dijela, međutim Krupić brani

35' Prilika za Obradovića, međutim, odbrana Slobode reaguje u posljednjem trenutku

34' GOOOOL! Radnik ponovo vodi! Lazić je izveo slobodan udara iskosa sa desne strane i ubacio u peterac, a Jakovljević je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu za vođstvo 2:1!

32' GOOOOL! Sloboda je izjednačila na 1:1. Popović je poslao odličnu loptu za Brkića koji pogađa mrežu Avdukića

27' HOdžij je napustio teren zbog povrede, umjesto njega u ekipi Radnika u igri je Vasić

24' Obećavajuća akcija Slobode, uspjeli su i da stignu u šesnaesterac, ali su se spetljali i propala je dobra prilika da se ugrozi gol Avdukića

19' Šećerović je pokušao iz slobodnog udarca, međutim, neprecizno

3' GOOOL! Radnik vodi 1:0! Marko Obradović je pogodio poslije centaršuta Dušana Hodžića.

Počeo je meč

Poslije osvajanja Kupa BiH fudbaleri Radnika žele da osvoje još jedan trofej ove sezone, a to bi bio njihov četvrti trijumf u Kupu RS.

Na drugoj strani Sloboda želi da u svom drugom finalu poslije 16 godine dođe do prvog trofeja. Prošli put u finalu, odigranom 11. juna 2000. Godine zaustavila ju je Kozara, savladavši ju rezultatom 1:0.