Meksiko je nepobediv već 20 utakmica!

"Sombrerosi" u fantastičnoj seriji.

Fudbaleri Meksika trenutno su reprezentacija sa najviše uzastopnih utakmica bez poraza. "Sombrerosi" su u prvom kolu Grupe C Kopa Amerika savladali Urugvaj 3:1 (1:0) i upisali desetu uzastopnu pobedu, a ukupno 20. utakmicu u kojoj nisu izgubili (računajući i prijateljske mečeve).

Pobedu na startu turnira, koji se prvi put održava u SAD, Meksikancima su doneli autogol Pereire već u 4. minutu, a zatim i pogoci Markeza i Erere u finišu (85. i drugi minut nadoknade). Urugvaj je u 74. uspeo da izjednači preko Godina, međutim, to nije bilo dovoljno ekipi koja je nastupila bez svog najboljeg napadača, povređenog Luisa Suareza.

kopa amerika

Od poslednjeg poraza Meksika ima skoro tačno godinu dana (19. jun 2015). Slavio je tada Ekvador 2:1, takođe u grupnoj fazi Kopa Amerika.

U drugoj utakmici prvog kola Grupe C, Venecuela je savladala Jamajku 1:0, pogotkom Martineza u 15. minutu.