Portugal je spreman: Šou Ronalda i Kvarežme VIDEO

Ekipa Fernanda Santoša ostavila sjajan utisak na generalnoj probi pred EURO 2016.

Trebalo im je pola sata da upale motore, a onda... Portugal - Estonija 7:0 (3:0)!

Kristijano Ronaldo i Rikardo Kvarežma predvodili su saigrače do ubedljive pobede na generalnoj probi pred odlazak na Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

Posle neubedljivog otvaranja utakmice, razigrali su se igrači Fernanda Santoša i maestralnim potezima i golovima podizali na noge publiku u Lisabonu.

Seriju golova otvorio je Kristijano Ronaldo u 36. minutu, sjajnim udarcem glavom posle još boljeg centaršuta Kvarežme. Upravo je fudbaler Bešiktaša duplirao prednost u 39. minutu, a onda je Ronaldo u 45, posle prelepe akcije sa Žoaom Mariom, stavio tačku na prvo poluvreme.

As Real Madrida nije se vratio na teren za drugi deo utakmice, pa je ulogu lidera preuzeo Kvarežma. Poigravao se sa odbranom Estonije, a centaršutom iz kornera omogućio je Danilu Pereiri da u 55. minutu postigne četvrti gol za Portugal.

Usledio je autogol Karola Metsa u 61. minutu, posle centaršuta Kvarežme, pa drugi gol Kvarežme u 77. i, za kraj, pogodak Edera u 80. minutu za velikih 7:0.

Portugalci su pokazali da su spremni za Evropsko prvenstvo, a strepeće njihovi rivali u grupnoj fazi - Island, Austrija i Mađarska.