A, za Sluckog - bod kao pobeda

Selektor Rusije mora da bude zadovoljan bodom osvojenim protiv Engleza na startu EURA, s obzirom na to na je njegov tim izjednačio u 92. minutu.

Selektor Engleske Roj Hodžson posle utakmice sa Rusijom na startu Evropskog prvenstva imao je osećaj kao da je "gordi Albion" izgubio.

Šokantan finiš ostavio je Ostrvljane bez tri boda.

Sa druge strane, njegov kolega Leonid Slucki mogao je samo da pohvali svoje igrače, jer su se borili do kraja i konačno postigli gol.

"Želim da se zahvalim igračima koji su se borili do kraja i izjednačili, što nije lako uraditi. Spasili su utakmicu, borili su se do kraja. Engleska je dominirala, ali smo uspeli da zadržimo njihove opasne napade", rekao je Slucski.

Fudbalske reprezentacije Engleske i Rusije odigrale su u subotu u Marseju nerešeno 1:1 u prvom kolu Grupe B Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Engleska je povela golom Dajera u 73. minutu iz slobodnog udarca, a izjednačenje Rusima doneo je Vasilij Berezucki u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Utakmici na Velodromu prethodili su veliki sukobi navijača Engleske i Rusije, a to se nastavilo i na samom stadionu.

"Ne znamo šta se sve dešavalo u Marseju. Bili smo fokusirani na utakmicu, tako da ne znam detalje incidenata. Ali jasno je da to nije dobro za fudbal", rekao je selektor Rusije.