Glavomet u Londonu, Liverpul na vrhu!

LIverpul pobedio Kristal Palas i sačuvao pozicije u grupi vodećih timova Premijer lige. Čak četiri gola glavom.

Liverpul ima 23 boda i deli prvo mesto sa Mančester sitijem i Arsenalom.

"Crveni" nisu poklekli u Londonu protiv Kristal Palasa u 10. kolu Premijer lige. Zanimljiva utakmica, sa čak šest golova, završena je pobedom čete Jirgena Klopa, koja je u sve boljoj formi i nema sumnje da će ove sezone napasti dugo čekanu titulu.

Ekipa sa Enfilda pobedila je 4:2 (3:2)! Marko Grujić nije bio u postavi "redsa".

Liverpul je poveo u 16. minutu, ali ostaje pitanje da li se posle dubinske lopte asistent Alberto Moreno nalazio u ofsajdu. Kada već zastavica nije podignuta, usledio je povratni pas desnog beka prema Emre Kanu i udarac iz prve po sredini gola. Stiv Mandanda je imao loptu "u rukama", ali je mu je pobegla iza leđa. Bio je to snažan šut!

Samo dva minuta kasnije Dejan Lovren pravi glupost, šalje "sveću" iza leđa odbrane, gde se ušunjao Džejms Mekartur i glavom prevario Lorisa Karijusa.

Usledio je pravi glavomet na "Selhurst parku"!

Žiru za pet minuta ispravio nepravdu

Defanzivac iz Hrvatske je u 21. minutu ispravio grešku, jer je perfektan centaršut Kutinja iz kornera pretvorio u novo vođstvo "crvenih. Ali, Lovren je već u 33. opet kapitulirao pred naletom Mekartura. Prvo je na trenutak otklonio opasnost, međutim posle centaršuta Vilfreda Zahe nije imao šta da traži u direktnom skok-duelu sa škotskim veznjakom.

Ni to nije bilo sve iz prvog poluvremena.

U pretposlednjem minut skoro pa preslikan napad kada se Lovren upisao dogodio se u šesnaestercu Kristal Palasa. Kutinjo je opet izveo korner, ovaj put sa druge strane, a Žoel Matip, drugi štoper Liverpula, glavom zakucao loptu u mrežu domaćina za 3:2.

I konačno gol koji je postigao napadač.

U 71. minutu Džordan Henderson je video veliki prostor u odrani Kristal Palasa i pasom kroz sredinu odmah spojio Roberta Firmina sa golom. Brazilac je uočio da je Mandanda istrčao, samo je "bocnuo" loptu i elegantno prebacio francuskog golmana za overu trijumfa u Londonu.