Šou na "Britaniji": 3 u stativu, 3 u mrežu!

Bivši "labudovi" Alen i Boni doprineli su agoniji Svonsija, koji je mogao da preživi pravu katastrofu na "Britaniji". Pogledajte.

Bivši fudbaleri Svonsija, Džo Alen i Vilfred Boni, doprineli su agoniji tog tima.

"Labudovi" su večeras u poslednjoj utakmici 10. kola Premijer lige, na "Britaniji", doživeli i sedmi poraz ove sezone, uz dva remija u međuvremenu.

Od 1. kola i trijumfa nad Barnlijem od 0:1, Svonsi nije nikoga pobedio, a ove večeri mogao je da doživi pravu katastrofu u meču sa probuđenim Stoukom – tri puta crveno-beli su pogađali okvir gola, sve u prvom poluvremenu, a tri puta u metu.

Dve asistencije Alena, dva gola Bonija i jedan autogol za Stouk – Svonsi 3:1 (1:1).

Fudbaleri Stouka postali su prvi premijerligaški tim koji je tri puta uzdrmao okvir gola u prvom poluvremenu još od Totenhemove generacije iz 2012. godine. Dva puta malo je nedostajalo "večnom" Čarliju Adamu da se upiše u strelce, jednom je levonogi bombarder tukao sa preko 25 metara i bio zamalo neprecizan.

Ekipa Marka Hjuza zabeležila je treću prvenstvenu pobedu u nizu, tim iz Stafordšira nema poraz pet kola, a podsećamo vas da su sezonu počeli osvojenim bodom u prvih pet prvensvenih vikenda.

Boni, koji je za sezonu i po dao 35 golova za Svonsi, a potom se "ugasio" na "Etihadu" gde je kao igrač Mančester sitija od januara 2015. do prošlog leta pogodio samo deset puta, dugo je čekao gol u crveno-belom dresu, a danas ga je Alen, bivši igrač Liverpula takođe, dva puta sjajno poslužio i napadač iz Obale Slonovače nije mogao da promaši.

Uzimajući u obzir da je u međuvremenu pogrešnu mrežu pogodio i Alfi Moson, rano izjednačenje gostiju preko Vejna Rutlidža nije imalo većeg uticaja na tok utakmice.