LE: Osveta "svetaca" i promašen penal Tadića

Jedan od dva derbija 4. kola Lige Evrope dobili Englezi. Sautempton pobedio Inter 2:1. Aleksandar Janković vodi Standard ka zimovanju u Evropi.

Revanš!

Sautempton je pripremio bolan revanš Interu za poraz u prošlom kolu na "Đuzepe Meaci".  "Nerazuri" se sada nalaze na korak od eliminacije i u naredne dve utakmice protiv Hapoel Ber Ševe i Sparta iz Praga potrebe su im dve pobede, mada im ni one ne bi garantovale prolazak.

Premijerligaš je pobedio 2:1, iako je na poluvremenu gubio, a Dušan Tadić u poslednjim trenucima prvog dela promašio penal. Preciznije, Samir Handanović je pročitao nameru srpskog reprezentativca i odbranio mu ne tako slab šut sa "bele tačke".

Kapiten Intera Mauro Ikardi bio je strelac prvog gola u 33. minutu. Izjenačio je Virdžil van Dajk u 64, da bi samo pet minuta kasnije Juto Nagatomo postigao autogol.

Veliku pobedu zabeležio je Aleksandar Janković sa Standardom u Atini. Ekipa iz Liježa ponovo je "u životu" nakon trijumfa protiv Panatinaikosa 3:0.

Grci su, generalno gledano, imali vrlo loš dan, s obzirom da su "zeleni" i PAOK doživeli poraze kod kuće od Standarda i Karabaga, dok je Olimpijakos igrao nerešeno u Astani.

Solunski crno-beli posle dva kola bili su na korak da "overe" zimu u Evropi, ali su onda izgubili dva vezana meča od Azarbejdžanaca i sada su pred eliminacijom.

Ove sezone Ligu Evrope igraju i Gent i Genk. Belgijski klubovi sličnog imena su u četvrtak doživeli dva identična poraza, ali sa mnogo golova. Atletik je u Bilbau pobedio Genk 5:3, dok je Gent kod kuće poražen od Šahtjora.

Osmanlispor je pobedio Viljareal u Španiji 2:1.