Svega je bilo na "La Rosaledi"!

Pet golova, crveni karton, dva vođstva gostiju i konačan preokret domaćih. Divan meč pred 20.316 gledalaca.

Dva puta vodio je Sporting na "La Rosaledi" i na kraju ostao i bez boda.

Golovima glavom, prvo Sandra Ramireza na centaršut Havijera Ontiverosa Pare u 65, pa Majkla Santosa na centaršut Huana Karlosa u 78. minutu, Malaga je u preokrenula prvi meč 11. kola Primere u svoju koristi i zabeležila četvrtu uzastopnu pobedu pred svojim navijačima u ligi.

Malaga – Sporting Hihon 3:2 (2:1), uz podatak da je pri rezultatu 2:2, u 71. minutu, Liljo Kasteljano dobio i drugi žuti karton i tako doprineo porazu tima koji je od 18 mogućih bodova na strani do sada osvojio dva.

Semafor:

0:1, 13. minut – Vigera

1:1, 45. minut – Fronals

1:2, 49. minut – Čop

2:2, 65. minut – Ramirez

3:2, 78. minut – Santos

Hrvatski internacionalac Duje Čop odigrao je odličnu akciju sa Borhom Vigerom u 13. minutu i vratio mu pas za 0:1 pred 20.316 navijača na veoma bučnom stadionu u Andaluziji, posle čega je domaći tim uložio mnogo napora da izjednači i to uradio u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena preko Pabla Fornalsa koji je imao poslednju reč u pravom "karambolu" pred golom gostiju.

Čop je iz slobodnog udarca u 49. minutu doneo crveno-belima drugo vođstvo na meču, međutim odlične akcije domaćih po bokovima i dva zaistsa divna gola glavom iz nimalo lakih pozicija dovele su do potpunog preokreta, posle kojeg je Malaga upisala novi skapl računajući od poraza kod kuće od Viljareala (10. septembar): Eibar, Atletik Bilbao, Leganes i Hihon.

Malaga

Da ovaj tim igra malo bolje u gostima, bio bi u vrhu Primere, ovako je samo "pri" vrhu, dok je Sporting ostao ispod crte...