Bejl ostavio Real na vrhu

"Kraljevići" ne naročito inspirisani, ali dovoljno dobri za komšijski Leganes - 3:0 (2:0). Selta bolja od Valensije, Espanjol i Bilbao bez golova.

Real Madrid dobro je reagovao na gubitak bodova u utakmici 4. kola Lige šampiona, protiv Legije u Varšavi (3:3).

U podnevnom terminu na stadionu Santjago Bernabeu savladao je Leganes rezultatom 3:0 (2:0) i na dvonedeljnu pauzu - posle koje sledi veliki gradski derbi, gostovanje Atletiku - otići će kao lider Primere.

Real posle 11 odigranih mečeva ima 27 bodova i jedini je neporaženi tim u ligi, a još kada bi se večerašnji okršaj Sevilje (21) i Barselone (22) završio nerešenim rezultatom, Ronaldo i drugovi dodatno bi se značajno rasteretili pred okršaj na Visente Kalderonu.

Leganes je u nedelju odolevao sve do 38. minuta, kada je Geret Bejl odlično utrčao na dubinski pas Iska, zaobišao golmana i plasirao loptu u mrežu.

Tek drugi Realov udarac u okvir gola u prvom poluvremenu, neposredno pred odlazak na odmor, takođe je rezultirao pogotkom. Morata je posle slobodnog udarca spustio loptu na zemlju, a Bejl se opet dobro snašao i iz neposredne blizine povisio na 2:0.

U nastavku meča se pitanje pobednika nije postavljalo. Real je u laganom ritmu čekao šansu da zada i završni udarac, a to se desilo u 76. minutu, kada je Kros uposlio Moratu, ovaj se na ivici kaznenog prostora oslobodio čuvara i rutinski završio akciju - 3:0!