REKORD: Alegrijev Juve piše istoriju!

Rutinski, protiv Bolonje, Juventus stigao do rekordne 26. uzastopne prvenstvene pobjede na svom stadionu. Miralem Pjanić upisao petu asistenciju u sezoni.

"Juventus Arena" je neosvojiva tvrđava za sve italijanske klubove!

Petostruki uzastopni osvajač "Skudeta" protiv Bolonje ostvario je 26. uzastopni domaći trijumf, što niko nikada od ekipa na "Čizmi" nije do sada uspio da ostvari.

JUVENTUS - BOLONJA 3:0 (2:0)

Nije dugo trebalo "bjankonerima" da povedu. Samo sedam minuta izdržali su fudbaleri Bolonje, a onda je najbolji strijelac Juventusa Gonzalo Iguain matirao Antonija Mirantea. Asistent je bio Miralem Pjanić. Bila je to njegova peto ovosezonsko proigravanje za pogodak.

Iako su gosti nakon primljenog gola zaigrali odlučnije, pet minuta pred odlazak na odmor Juventus je poduplao prednosti i tako u ranoj fazi riješio meč. Neoprezan je bio Marios Ikonomu, srušio Marka Sturara, dileme oko nastrože kazne nije bilo, a Paolo Dibala bio je siguran sa 11 metara za 2:0.

...

Nije bilo previše uzbuđenja u nastavku. Domaći zadovoljni vođstvom nisu željeli previše da se umaraju, dok gosti nisu mogli da zaprijete. Ipak, viđen je još jedan pogodak u mreži Bolonje.

Iguain je drugim golom, ukupno 12. ove sezone, potvrdio trijumf u 54. minutu. Bio je to njegov peti pogodak na četiri meča protiv Bolonje.

U 81. minutu priliku da debituje za Juventus dobio je Tomas Rinkon, zimsko pojačanje iz Đenove, koji je u igru ušao umjesto Samija Kedire.

Naredni domaći meč torinski crno-bijeli igraće 22. januara protiv Lacija, gdje će tražiti 27. pobjedu u nizu pred svojim navijačima.

Večerašnjim trijumfom "Stada dama" ponovo je stekla četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Romu, uz utakmicu manje.