Kad je Interu frka, tu je Perišić!

Ivan Perišić još jednom ove sezone je čovjek odluke za Inter! Hrvatski napadač postigao dva gola za preokret i pobjedu 2:1 nad Udinezeom.

„Neroazuri“ u nedjeljnom matineu 19. kola Serije A savladali su „zebre“ u Udinama rezultatom 2:1.

Domaći su poveli 1:0 i imali šansu da još nekim golom riješe meč na samom početku, ali je Inter golovima Ivana Perišića u 47. i 87. minutu stigao do četvrte uzastopne pobjede.

Ekipa Stefana Piolija, u kojoj nije bilo praktično već prodanog Stevana Jovetića, i koja je željela da nastavi niz od tri pobjede u međusobnim duelioma sa Udinezeom našla se u rezultatskom zaostatku u 17. minutu.

Jakub Jankto primio je Samirov pas, a onda raspalio po lopti koja je odsjela u mreži Handanovića – 1:0!

Samo četiri minute kasnije moglo je biti 2:0 i Udineze je mogao lagano da ide ka četvrtoj pobjedi u posljednjih pet mečeva, ali je De Paul pogodio stativu.

Udineze je kontrolisao meč sve do drugog minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Ikardi unio pometnju u odbranu domaćih, a to na najbolji mogući način iskoristio Perišić.

Hrvatski napadač uhvatio je Karnezisa na pogrešnoj nozi i poslao loptu u mrežu ispod njegove ruke za izjednačenje.

Gol Perišić Udineze - Inter 1:1

Samo tri minuta ranije moglo je biti 2:0, ali je centaršut De Paula koji je išao u mrežu Handanović odbio u korner.

Inter je izjednačio u pravo vrijeme, a psihološku prednost iskoristio je u drugom poluvremenu.  Uzdrmani Udineze sada je bio u potpunoj defanzivi, a ekipa Stefana Polija je imala loptu i šanse.

Već u 49. minutu Banega je iz dobre šanse pogodio spoljni dio mreže, čini se da je lopta okrznula i stativu, ali je ostalo 0:0.

Igra Udinezea bila je svedena na strogu defanzivu iz kontranapade, pa je pokušaj Zapate u 55. Minutu iz kontre djelovao kao odlična prilika.

Inter se ipak mučio da probije bedem u Udinama. Pkušaj Žoaa Marija pored već savladanog Karnezisa izblokiran je u 83. minutu gotovo na gol liniji, a četiri minuta kasnije „neroazuri“ su konačno stigli do potpunog preokreta.

Strijelac je bio ko drugi nego Ivan Perišić!

Žoao Mario je centrirao a Perišić odlično skočio i glavom postigao šesti gol ove sezone u Seriji A.

Gol Perišić 2-1

Hrvatski napadač tako je potvrdio da je čovjek odluke za Inter ove sezone.

Iako je postigao „samo“ šest golova, odnosno osam manje od Ikardija, svi njegovi pogoci bili su odlučujući za Inter!

Upravo Perišć je krajem septembra postigao pogodak za pobjedu 2:1 nad šampionom Juventusom.

Svoj sljedeći pogodak u Seriji A postigao je protiv Bolonje, za izjednačenje i remi 1:1.

Čak i u visokoj pobjedi nad Krotoneom od 3:0 gol Perišića je bio odlučujući. Inter se mučio sve do 88. minuta a onda je hrvatski napadač slomio otpor „fenjeraša“, da bi Ikardi potom sa dva gola ovjerio trijumf Intera.

Da Perišić obožava dramu pokazalo se i u gradskom derbiju protiv Milana. Inter je gubio do drugog minuta sudijske nadoknade, a onda je Perišić izjednačio na 2:2 i spasio svoj tim poraza u „Derbiju Dela Madonina“.

"Neroazuri" koje bismo zbog boje dresova na ovom meču mogli da zovemo "kanarinci" ovom pobjedom preskočili su Atalantu i bodovno se izjednačili sa Milanom, koji sa 33 boda zauzima šesto mjesto, ali ima i dvije utakmice manje.