FA KUP: Drugoligaš izbacio Liverpul

Član Čempionšipa, ekipa Vulverhemptona, nadigrala Liverpul u četvrtoj rundi FA Kupa na "Enfildu" - 2:1!

Liverpul u roku od tri dana ispada iz dva kup takmičenja!

Prvo u sredu pred svojim navijačima nisu uspeli da nadoknade prednost koju je imao Sautempton, pa su eliminisani u polufinalu Liga Kupa, dok ništa bolje sreće nisu bili ni protiv Vulverhemptona u FA Kupu, u kom učešće završavaju već u četvrtoj rundi.

Jirgen Klop je izveo "šaren" sastav, a  nakon što je njegova ekipa gubila sa dva gola razlike na poluvremenu, uveo je Kutinja, Staridža i Džana, ali su do kraja samo postigli jedan gol.

To je i treći poraz "redsa" u nizu - Svonsi, Sautempton i Vulverhempton!

LIVERPUL - VULVERHEMPTON 1:2 (0:2)

Već u pedesetoj sekundi na semaforu je pisalo 1:0 za goste.

Portugalac Kosta je odlično izveo prekid iskosa sa desne strane, a štoper Sterman je odlično reagovao nakon što je pobedio "ofsajd zamku" protivnika. Odbrana Liverpula se nije snašla ni u 40. minutu kada je Kosta povukao kontru, izbegao start nespretnog Morena, a potom "počastio" Vajmana.

Austrijanac, nekadašnji fudbaler Aston Vile, zaobišao je Karijusa i duplirao prednost.

Liverpul nije od mnogo koristi bilo ni to što su loptu imali gotovo 80% vremena u svom posedu, a protivnika su slomili tek u 86. minutu kada je Origi dobro reagovao na pet metara.

Još jednom se videlo koliko "redsima" nedostaje Sadio Mane koji je na Kupu afričkih nacija...