KOPA ITALIJA: Lacio izbacio Inter

Lacio na Đuzepe Meaci pobijedio Inter 2:1 i plasirao se u polufinale Kupa Italije.

Fudbaleri Lacija razočarali su svoje navijače proteklog vikenda porazom od Kjeva kod kuće u Seriji A, ali su im se odmah iskupili velikom pobjedom u Kupu Italije.

„Nebesko plavi“ su u četvrtfinalu kao gosti savladali Inter rezultatom 2:0 i plasirali se u polufinale italijanskog kupa.

I Stefano Pioli i Simone Inzagi odlučili su se da „promiješaju karte“ pa je srpski trojac u redovima Lacija, Basta, Đorđević i Milinković-Savić ostao na klupi.

Reprezentativac BiH Senad Lulić počeo je i ovaj meč u prvih jedanaest i upravo je on bio asistent za vođstvo gostiju.

Prekid Interove serije od devet vezanih poraza najavio je Felipe Anderson golom u 20. minutu poslije odličnog centaršuta Lulića.

Na 2:0 povisio je Bilja u 56. minutu iz jedanaesterac koji je izborio Imobile. Da stvar bude gora „neroazuri“ su ostali bez Kondogbije koji je isključen jer je kao posljednji igrač odbrane skrivio penal.

Dvadeset minuta igrao je Inter sa igračem manje, a onda su snage brojčano izjednačene. Radu je napravio prekršaj nad Ikardijem i zaradio drugi žuti karton, a  Inter je to iskoristio šest minuta prije kraja.

Nakon centaršuta Kandreve s desne strane, Perišić je glavom vratio za Brozovića koji je fantastičnim lobom glavom matirao Marketija i smanjio na 2:1.

Inter - Lacio 1-2

Odbrana Lacija ipak je izdržala do kraja i sačuvala ovu prednost koja joj je donijela i polufinale Kupa Italije.