Nema nade za Palermo, ne pomaže ni Nestorovski

Sicilijanci protiv Sampdorije vodili do 90. minuta, ali nisu uspjeli da sačuvaju prednost, čim su došli na korak od ispadanja u Seriju B.

Iako su vodili do posljednjeg minuta, fudbaleri Palerma u "matine" terminu 26. kola Serije A nisu uspjeli da slave protiv Sampdorije.

PALERMO - SAMPDORIJA 1:1 (1:0)

Domaći igrači u prvom poluvremenu bili su u podređenom položaju, a veliku priliku nakon samo par minuta igre promašio je iskusni Fabio Kvaljarela, kada sa pet, šest metara nije uspio da donese prednost gostima.

Ipak, nakon pola časa igre Sicilijanci su poveli. Neoprezno je u svom šesnaestercu startovao Bartoš Berežinski, srušio Norberta Baloga, pa je Palermo došao do prilike prvi put ove sezone da postigne gol sa "bijele tačke".

Nakon borbe ko će izvesti najstrožu kaznu, Ilija Nestorovski preuzeo je odgovornost i sigurno pogodio za 1:0. Makedoncu je to bio već deseti gol u sezoni.

KOBNI FINIŠ MEČA

I u prvom dijelu sezone, Palermo je bio nadomak trijumfa protiv Sampdorije, ali su Đenovljani gol za 1:1 postigli u 96. minutu!

U nastavku tim iz Đenove je dominirao, stvarao, ali i promašivao prilike. Redale su se šanse pred golom Palerma. Najbolju priliku Sampdorija je imala u finišu meča, kada je sa par metara šut Bruna Fernandeša uspio da odbrani hrvatski čuvar mreže Josip Posavec.

Ipak, Kvaljarela se u posljednjim trenucima meča iskupio za promašaj iz šestog minuta.
Još jednom je tim Palerma "prosuo" bodove u finišu utakmice, čime je došao na korak od ispadanja u Seriju B.

Palermo sada ima 15 bodova, sedam manje od Empolija, koji je van opasne zone.