Mančester nije pobedio, ali ima prednost

U prvim utakmicama osmine finala Lige Evrope Rostov i Mančester junajted igrali 1:1. Anderleht slavio u Nikoziji, Kopenhagen bolji od Ajaksa.

Napadači nisu bili preterano raspucani u uvodnim dueli osmine finala Lige Evrope. Golova je, ipak, bilo na sva tri meča.

Mančester junajted gostovao je u Rostovu. Ekipa Žozea Murinja je i prva stigla do pogotka, ali nije pobedila - 1:1 (0:1).

"Crveni đavoli" poveli su u 35. minutu, pošto su Felaini, Ibrahimović i Mkitarjan izigrali odbranu ruskog tima u tri poteza. Šveđanin je pustio pas Felainija skoro do gol-aut linije, a zatim odigrao povratnu loptu u sredinu prema Gruzinu, koji je na trenutak ostao sam što je i te kako umeo da kazni.

Rostov je izjednačio u 53. minutu. Ako su fudbalerima Junajteda bila potrebna tri, domaćim igračima bila su dovoljna dva poteza da savladaju odbranu engleskog tima. Timofej Kalačev je prebacio poslednju liniju Mančestera, Aleksandar Bukarov je lepo umakao čuvarima i u situaciji "jedan na jedan" bio uspešniji od Romera.

Anderleht je pobedio na Neo GSP stadionu u Nikoziji - 1:0 (1:0).

Bučni navijači APOEL-a napravili su vrelu atmosferu, ali su utišani u 29. minutu, kada je Nikolae Stančiju postigao jedini pogodak.

Najviše golova bilo je u Kopenhagenu, gde je istoimena ekipa savldala Ajaks 2:1 (1:1).

Rasmus Falk je već u prvom minutu naterao odbranu velikana iz Amsterdama da kapitulira. Uzvratio je Danac u dresu Ajaksa Kasper Dolberg u 32. minutu. Pobedu Kopenhagenu obezbedio je posle sat vremena igre Andreas Kornelijus.