"Srpsko-srpski" duel pripao Laciju!

Svojevrsni "srpsko-srpski" okršaj između Lacija i Torina pripao je rimskom klubu - 3:1 (0:0). Asistenti Dušan Basta i Senad Lulić.

Lacio je u ponedjeljak upisao četvrtu uzastopnu pobjedu i preskočio Inter na četvrtom mjestu na tabeli, dok je Torino produžio negativnu seriju od čak osam mečeva bez gostujuće pobjede.

Lacio - Torino 3:1 (0:0)

U rimskom taboru nastupili su fudbaleri iz Srbije Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić, a na torinskoj strani su u početnoj postavi bili njihovi sunarodnici Saša Lukić i Adem Ljajić pod trenerskom palicom Siniše Mihajlovića.

U prvom poluvremenu utakmice na "Olimpiku" golmani su praktično bili "besposleni" što najbolje ilustruje podatak da nije bilo nijednog udarca u okvir gola ni kod Tomasa Strakoše niti kod Džoa Harta.

Međutim, izabranici Simonea Inzagija su žestoko krenuli u nastavku i poslije prave opsade gola Torina poveli u 55. minutu.

Basta je centrirao sa desne strane i uz malo sreće i "karambola" lopta je stigla do Imobilea, a prvi strijelac "lacijala" je rutinski pospremio u mrežu i upisao 17. "recku" - 1:0.

...

Milinković-Savić je večeras odradio odličan posao na sredini terena i pokazao zbog čega su za njegove usluge zainteresovani najveći evropski klubovi, između ostalih i Mančester junajted.

Međutim, iako "bikovi" gotovo da nisu ni šutnuli ka golu Lacija, uspjeli su da izjednače nakon prekida - centrirao je Huan Iturbe a najviše skočio Maksi Lopez - 1:1.

...

Ipak, do u finišu je najprije Senegalac Balde Keita u 87. minutu povisio na 2:1 prelijepim udarcem sa 20 metara.

...

Tačku na pobjedu stavio je Felipe Anderson u posljednjim trenucima na dodavanje reprezentativca Bosne i Hercegovine Senada Lulića.