Inter preskočio i Veronu

Devetom pobjedom u sezoni Inter se vratio na drugo mjesto na tabeli.

Sedmi put zaredom Inter je postigao dva gola Veroni na Bentegodiju i ponovo mu je to bilo dovoljno za pobjedu.

Verona je uspjela da izjednači nakon vođstva “neroazura” iz prvog poluvremena, ali je ekipa Lučijana Spaletija kaznila loše branjen korner domaćih i golom Perišića upisala devetu pobjedu u sezoni.

VERONA – INTER 1:2 (0:1)

Samo dva boda Inter dijeli od lidera na tabeli, ekipe Napolija, poslije 11. kola Serije A u kojem je upisan ne toliko ubjedljiv koliko važan trijumf.

Ekipa Lučijana Spaletija strepila je do samog kraja, ali i na startu, kada je Ćerći šutirao sa desetak metara, a Miranda u odlučujućem trenutku izblokirao njegov udarac.

Inter je dominirao, ali osim šuta Ikardija koji je otišao preko gola nije bilo pravih prilika, sve do 36. minuta, a onda se Borha Valero dobro ubacio u šesnaesterac i matirao Nikolasa. Bio je to njegov prvi gol ove sezone, a četvrti protiv Verone u dosadašnjih šest nastupa.

Velike zasluge za gol pripadaju Kandrevi koji je odlično centrirao i upisao svoju 14 asistenciju ove sezone.

Gol Valero

I drugo poluvrijeme počelo je idarcem Ikardija preko prečke, a onda u 55. minutu na veliku grešku D’Ambrozija nadovezao se i Handanović i reakcijom u stilu američkih rvača oborio Ćerćija.

Sudija Gaviluči zatražio je provjeru video snimka, da bi tek nakon dva minuta čekanja shvatio da sam treba da ode van terena i pregleda spornu situaciju.

U međuvremenu trener Verone je obavio ranije najavljenu izmjenu, umjesto Keana ušao je Đampaolo Pacini i bio je to pun pogodak.

Gaviluči se vratio i pokazao na bijelu tačku a Pacini postigao svoj četvrti gol ove sezone, i to četvrti iz jedanaesterca!

Gol Pacini

Slavlje domaćih navijača kojima treba odati priznanje na fantastičnoj podršci tokom cijelog meča, kratko je trajalo.

Četiri minute nakon izjednačujućeg pogotka Vesino je pogodio prečku, a u 67. minutu Inter je stigao do novog vođstva.

Odbrana Verone izbila je loptu nakon ubačaja iz kornera, ali zaboravila da pokriva prostor ispred šesnaesterca i Perišić je to kaznio snažnim udarcem za pobjedu Intera.

Perisic gol

Spaleti je u nastavku odlučio da mu je dovoljno 2:1 i “zatvorio” meč izmjenama, pa ni pet minuta sudijske nadoknade nije bilo dovoljno domaćima da stignu bar do boda.