Mertens golom proslavio veliki jubilej

Omaleni napadač odigrao 200. meč u dresu Napolija i obilježio ga pogotkom u pobjedi protiv Sasuola 3:1. Lacio u gostima ponizio Benevento.

Najbolji golgeter Napolija ove sezone Dris Mertens upisao je 200. nastup u plavom dresu u svim takmičenjima (70 golova), a veliki jubilej proslavio je desetim ovosezonskim pogotkom u pobjedi njegovog tima nad Sasuolom 3:1 (2:1).

Napoli je bio bolji rival u prvom dijelu, ali su gosti u nastavak ušli sa aktivnim rezultatom. Alan je u 22. minutu donio vođstvo timu Mauricija Sarija, ali je Sasuolo uspio da izjednači u 41. minutu preko Dijega Falćinelija. Izgledalo je da će pauzu oba tima dočekati u rezultatskom egalu, ali tako nije mislio Hoze Kaljehon, koji je u pretposljednjem minutu prvog dijela donio novo slavlje navijačima na "San Paolu".

Nakon desetak minuta u nastavku, Mertens je riješio sve dileme trećim golom u mrežu "zeleno-crnih".

...
Izvor: Dailymotion
HAMŠIK

Marek Hamšik, koji je do sada postigao 114 golova za Napoli, nije uspio da se izjednači na listi strijelaca sa legendarnim Dijegom Armandom Maradonom, koji ima jedan više.

Sredinom drugog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za goste, ali naknadnim pregledom snimka i asistencijom VAR sudije, lopta je "izvučena" van šesnaesterca. Nakon slobodnog udarca i velike gužve pred golom Pepea Rejne, Frančesko Kasata pogodio je stativu.

Zanimljivo, na meču pod Vezuvom, okvir gola tresao se pet puta.

Osim već pomenute stative Kasate, u prvom poluvremenu prečku je zatresao Stefano Sensi, dok je stativa spasila goste nakon udarca Fauzija Gulama. U finišu meča Pjotr Zjelinski jednim udarcem pogodio je obje stative i tako propustio priliku da donese ubjedljiviju pobjedu Napoliju.

Novim trijumfom Napolitanci su se ponovo izdvojili na čelu tabele, sa tri boda više u odnosu na Juventus i Lacio, odnosno pet ispred Intera, koji svoj meč 11. kola igra u ponedjeljak u Veroni.

Lacio je ranije danas, u "matine" terminu, razmontirao Benevento 5:1, pa prošlogodišnji drugoligaš ni nakon 11 utakmica nije osvojio ni bod i sve je bliži povratku u Seriju B, iako nije završena ni trećina prvenstva.

Sergej Milinković-Savić odigrao je još jedan odličan meč i upisao asistenciju kod drugog gola, koji je postigao Ćiro Imobile. Bio je to 14. pogodak trenutno vodećeg strijelca lige.