BUNDES: Verder i HSV tonu ka Cvajti

Ekipa Ermina Bičakčića osvojila gostujući bod u Bremenu i domaćoj ekipi još više zakomplikovala borbu za opstanak. HSV doživio novi poraz, već 11. na 18 utakmica.

Tim Julijana Nagelsmana igra veoma dobro ove sezone, a vrijedan bod u borbi za izlazak na međunarodnu scenu osvojio je u Bremenu protiv domaćeg Verdera - 1:1.

Hofenhajm je nakon prvih 45 minuta imao prednost, a trijumfom je čak mogao doći samo na bod zaostatka od drugoplasiranog Šalkea, koji večeras gostuje RB Lajpcigu. Ipak, na kraju je morao da se zadovolji bodom.

Gosti su do vođstva stigli u finišu prvog dijela igre. Serž Gnabri je uputio centaršut, a Benjamin Hibner glavom loptu zakucao u mrežu protivnika.

Hofenhajm je prednost imao do 63. minuta. Srećno se lopta odbila do Teodora Gebre Selasija, a češki internacionalac je poklon vješto iskoristio i spretno pogodio za izjednačenje.

U timu domaćina Uroš Veljković odigrao je svih 90 minuta, baš kao i Ermin Bičakčić u redovima Hofenhajma.

Podjela bodova teško da može zadovoljiti Verder, koji je i nakon 18. kola ostao blizu zone ispadanja.

Stepenicu niže nalazi se HSV, koji je danas pretrpio 11. poraz u 18 utakmica. Bolji od Hamburgera bio je Augzburg, te tako rivalu dodatno otežao borbu za opstanak. Verder i HSV tako su, uz već otpisani Keln, glavni kandidati za selidbu u drugu njemačku ligu, Cvajtu.

Najefikasniji susret odigrali su Hanover i Majnc. Na kraju je domaćin slavio 3:2, ponajviše zahvaljujući trostrukom strijelcu Niklasu Filkrugu.

Vrijedne bodove u borbi za opstanak upisao je Štutgart protiv Herte, a meč je odlučen autogolom Niklasa Štarka.