Montela isprobao pojačanja, izgubio 5:1

Uspjesi u Kupu kralja došli su na naplatu u Primeri, gdje je Sevilja doživjela debakl na najmanjem stadionu u Španiji, i šire.

Uspjesi u Kupu kralja skupo su koštali Sevilju ove subote popodne na najmanjem stadionu u ligi i šire.

"Hrabri mali Eibar" surovo je kaznio renovirani sastav koji je na "Ipuruu" izveo italijanski trener Vinćenco Montela, a ukom su u Primeri debitovala tri pojačanja iz Sportinga, Svonsija i Evertona.

Dvojicu je Montela morao da zamijeni u drugom poluvremenu, ali tok utakmice 22. kola nije mogao da promijeni:

Eibar - Sevilja 5:1 (3:1) dan nakon što je na otvaranju runde Real Sosijedad takođe "petardom" ispratio kući Deportivo La Korunju - 5:0 (1:0).

5:1 - Arabilja (83)

Tokom inače napornog januara, Sevilja je odigrala još pet utakmica u Kupu u kojem je izbacila Kadiz i Atletiko Madrid, a u srijedu "načela" dvomeč polufinala sa Leganesom (1:1 u gostima). Na tom putu, Montela je izgubio nekoliko prvotimaca što zbog povreda, što zbog suspenzija, dok je pojedine morao i da odmori, pa je najskromnijem klubu u La Ligi suprotstavio sastav u kom su debitovali Migel Lajun, Roke Mesa i Sandro Ramirez.

Epilog?

Jedan od najubjedljivijih poraza ove sezone i ujedno prvi od Eibara od ulaska ovog kluba u elitu u sezoni 2014/15. Baski su drugi put u istoriji pobijedili Sevilju, a prvi put od 2001. kada su se ova dva kluba srela u Segundi, a sa ova tri boda momci Hozea Luisa Mendilibara prišli su na samo poen zaostatka za Montelinom postavom.

Srpski golman Marko Dmitrović bio je siguran u tih bukvalno par šansi koje su stvorili gosti po hladnom i vjetrovitom vremenu u Baskiji, gdje ga je savladao samo Pablo Sarabija sa bijele tačke u 21. minutu kada je na kratko smanjio na 2:1.

Već u 61. minutu, Fabio Oreljana drugim pogotkom na meču nastavio je impresivan niz Eibara u mečevima sa timovima iz Andaluzije koji su danas šesti put primili najmanje četiri gola u mečevima sa "los armerosima".

Ako ovako nastavi, Eibar bi mogao da se plasira u Ligu Evrope!

Eibar: Dmitrović - Pena, Arbilja, Ramis, Kote - Garsija, Diop (Džordan), Oreljana, Inui - Kike, Čarls (Eskalante).

Sevilja: Riko - Lajun, Pareha, Langle, Eskudero - N'Zonzi, Mesa (Banega) - Sarabija (Navas), Nolito, Ramirez (Murijel) - Ben Jeder.