Krupa podigla trofej u Istri!

Fudbaleri Krupe osvojili su osmi po redu pripremni turnir "Istria Winter Cup 2018" u Novigradu!

FK Krupa osvojila  "Istria Winter Cup 2018" Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Izabranici Slobodana Starčevića savladali su Rudar iz Velenja u finalu rezultatom 3:2 (1:2)poslije preokreta i osvojili osmo izdanje jednog od najatraktivnijih pripremnih turnira na kojem su učestvovali još mađarski Đimrot, MTE Budafoki, slovenački Rudar, Široki Brijeg i domaći Novigrad.

U finalnom meču, Krupa je najprije zaprijetila u osmom minutu preko Lazara Marjanovića koji sa "peterca" nije uspio da pogodi slovenačku mrežu poslije akcije Slobodana Milanovića i Nusmira Fajića.

Osim pomenutog dvojca, koji su još imali dvije šanse, priliku za vođstvo tima iz kanjona Tijesno propustio je i Stefan Savić u 15. minutu, ali je pet minuta kasnije, Krupa ipak krunisala terensku inicijativu nakon opravdano dosuđenog jedanaesterca koji je izborio Nusmir Fajić.

Siguran realizator sa "kreča" bio je Lazar Marjanović za 1:0.

Međutim, Slovenci su do odlaska na odmor uspjeli da naprave preokret!

Najprije je Milan Tučić pogodio za izjednačenje u 31. minutu, da bi dva minuta kasnije evrogolom Damjana Trifkovića iz slobodnog udarca u same rašlje stigli do vođstva - 1:2.

Poslije pauze u poluvremenu, Starčević je zamijenio Sinišu Dujakovića i umjesto njega u igru gurnuo novo pojačanje iz Borca Gorana Galešića, koji mu se golom odužio već u 55. minutu za novo izjednačenje (2:2).

Galešić je bio ključni igrač i kod naredne prilike Krupe, uzvrativši asistenciju Faliću, međutim, Rudar je ovog puta spasila stativa.

Ipak, Zoran Šamara je u 75. minutu pogodio mrežu Slovenaca i osigurao trofej "Istria Winter Cup 2018" u Novigradu!

Bio je strijelac još jednog pogotka u 83. minutu, ali je arbitar poništio gol zbog navodnog ofsajda iako je utisak da je linijski sudija pogriješio...

Naravno, to nije umanjilo uspjeh Krupe, koja je osim ekipnog pehara, ponijela i dvije pojedinačne nagrade - Šamara je proglašen i za najboljeg igrača, a golman Nevres Fejzić takođe je proglašen za najboljeg čuvara mreže u Novigradu.

KRUPA: Kutić, Nikodijević, Makitan, Vukotić, Maksimović, Dujaković, Milutinović, Savić, Marjanović, Milanović, Fejzić

Igrali su još: Galešić, Šamara, Banović, Mirosavljević, Fejzić, Glamočić