Inter se vratio kući i ubedljivo pobedio

Crno-plavi "pregazili" Kaljari uz lični rekord Maura Ikardija u Seriji A.

Vanredno 33. kolo Serije A počelo je trijumfom Intera u susretu sa Kaljarijem - 4:0 (1:0)!

Žoao Kanselo doveo je "nerazure" u vođstvo već u 3. minutu, a onda su mreže mirovale mirovale sve do 49. minuta, kada je pogodio i Mauro Ikardi.

Gosti sa Sardinije u tom trenutku su se već predali, pa je utakmica tekla u znaku Interovih napada, od kojih su krunisana još dva. Marcelo Brozović u 60. minutu se upisao u strelce na dodavanje Ikardija, a u samom finišu je Brozović asistirao zemljaku Ivanu Perišiću.

Inter ne samo da je prekinuo seriju od tri utakmice bez pobede, već i tri utakmice bez postignutog pogotka. Tim Lućana Spaletija tokom kriznog perioda je gostovao Milanu (0:0), Torinu (0:1) i Atalanti (0:0).

Treba istaći da je Ikardi 25. golom u Seriji A postavio novi lični rekord za jednu sezonu, a ukupno je dao 106 golova na 185 nastupa u prvenstvu Italije. Prošle sezone bio je strelac 24 puta.

Od igrača Intera su pre njega tako efikasni bili Zlatan Ibrahimović u sezoni 2008/09 i Ronaldo pre tačno dve decenije.