Lion pao na "Velodromu" posle 11 godina

Tradicija postoji da bi se rušila!

Lion pao na "Velodromu" posle 11 godina  Izvor: MONDO

To su dokazali fudbaleri Olimpika iz Marseja, koji su na svom "Velodromu" nakon 11 sezona posta, pobedili imenjaka iz Liona rezultatom 3:1.

Po trofejima najveći derbi francuskog fudbala rešen je za samo dva minuta i to zaslugom legende "belih" Djibrila Sisea.

Bivši centrafor Liverpula, najpre je u 26. minutu odlično reagovao na ubacivanje Samira Nasrija i sa nekih desetak metara matirao golmana Gregori Kupea. Već u sledećem napadu, Sise je primirio jednu nezgodnu loptu u šesnaestercu i u padu uposlio natrčalog Mamadu Nijanga, koji je šalje pod prečku za visokih 2:0.

Šokirani gosti sa "Žerlana", koji još uvek nisu osigurali sedmu uzastopnu titulu, iako drugoplasirani Bordo zaostaje velikih šest bodova, pribrali su se u finišu prvog dela i preko Žan-Alana Bumsonga smanjili prednost. Tek usporeni snimak pokazao je da je loptu nakon njegovog udarca Lorik Cana sproveo u vlastitu mrežu.

U nastavku derbija, ekipa Erika Gerentsa se uglavnom branila i vrebala šansu iz kontranapada da dotuče protivnika. U 54. minutu upravo je kontra donela korner, a nakon ubacivanja iz ugla Benoa Šejrua, najviši u skoku bio je Nijang i svojim drugim, a ukupno 15. golom u prvenstvu, omogućio Marseju slatku pobedu.

Sa druge strane, slavni pariski klub Pari Sen Žermen nalazi se na rubu ponora. "Sveci" su u nedelju poraženi minimalnim rezultatom na gostovanju u Nansiju (1:0) pogotkom Mark-Antoan Fortuna u 67. minutu.

Ovaj poraz gurnuo je četu Pola Leguena sve dublje u zonu ispadanja, dok je Nansi pobegao Marseju na tri boda viška u trci za trećim mestom, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

PSŽ su uz Strazbur i Tuluz najugroženije ekipe za ispadanje iz lige, uz odavno otpisani Mec. Takodje tu je i Lans, naših Milana Biševca i Nenada Kovačevića, koji doduše ima jednu takmicu manje.