Prijovićev PAOK odolio u Moskvi

Grčki tim odigrao je neriješeno 0:0 na "Otkritje Areni" u Moskvi i zahvaljujući preokretu u Solunu (3:2) prije nedjelju dana stigao u plej-of Lige šampiona.

Liga šampiona (3. kolo kvalifikacija): Spartak - PAOK 0:0 Izvor: MN PRESS

Poslije sjajnog prvog meča na "Tumbi" kada je PAOK poslije 0:2 napravio preokret 3:2, u revanšu u Moskvi, PAOK je sačuvao "nulu" i prošao u dalje takmičenje, gdje će igrati protiv boljeg iz duela između Benfike i Fenerbahčea.

Grcima je pomogla i činjenica da su sat vremena imali igrača više nakon što je u 32. minutu isključen Brazilac Luis Adrijano zbog navodnog udaranja protivničkog igrača.

Međutim, poslije prikazanog snimka, utisak je da je sudija iz Francuske Rudi Buke prestrogo pokazao Brazilcu put u svlačionicu.

Bilo kako bilo, bilo je šansi na obje strane u Moskvi, zamalo je Kenjas u 26. minutu umalo postigao autogol, ali je PAOK spasila prečka, da bi potom nekoliko minuta kasnije najbolju šansu na susretu propustio Aleksandar Prijović.

Srpski napadač je poslije crvenog kartona Luisa Adrijana glavom šutirao iznad prečke u stopostostnoj šansi, ali na sreću crno-bijelih iz Soluna njegov promašaj nije se odrazio na prolazak u narednu fazu elitnog takmičenja.

Utakmica u Moskvi je bila poprilično nervozna, posebno nakon što je as Spartaka zaradio isključenje, pa je francuski sudija osim crvenog, pokazao i šest žutih kartona.

Bilo je naravno i provokacija na tribinama...

Ruski navijači su za pristalice PAOK-a istakli zastavu njima omraženog Olimpijakosa iz Atine.