Ibra na korak od "kluba 500"

Derbi Los Anđelesa završen bez pobednika.

Duel Los Anđeles Galaksija i FK Los Anđelesa nije bio dramatičan kao prethodna dva, u kojima je Galaksi slavio 4:3 golom Zlatana Ibrahimovića u 91. minutu, pa u drugom stigao od 0:2 u 82. minutu do konačnih 2:2, ali publika je ipak otišla kući zadovoljna prikazanom igrom, pa i rezultatom - 1:1 (1:0).

Ibrahimović je domaću ekipu Galaksija doveo u vođstvo u 16. minutu, a konačan rezultat postavio je Karlos Vela iz penala u 51. minutu.

Popularnom Ibri to je bio 499. pogodak u karijeri, računajući nastupe za klubove i reprezentaciju, a jubilarni 500. mogao je da postigne koji minut kasnije, ali je sa dvadesetak metara pogodio samo stativu. Kasnije je propustio još dve odlične prilike...

"Sve je bilo dobro do dolaska u njihov kazneni prostor. Šteta, mogli smo da pobedimo 3:0, 4:0, vrlo lako", izjavio je Ibrahimović.

Zlatan Ibrahimović dao 499. gol u karijeri, Los Anđeles Galaksi - FK Los Anđeles 1:1
Izvor: Youtube/UTC FOOTBALL TV

Koliko Šveđanin znači svojoj ekipi videlo se kada je prošlog vikenda propustio gostovanje Sijetlu, jer veruje da bi igranjem na veštačkoj travi rizikovao povredu. Galaksi je taj meč izgubio rezultatom 5:0.