More emocija u pobjedi Lestera za "Šefa"

Emotivan meč, prvi otkako su ostali bez predsjednika Višaja Srivadanaprabe, koji je danas sahranjen u Bangkoku, fudbaleri Lestera uspjeli su da riješe u svoju korist.

Veoma emotivno bilo je danas u Kardifu, gdje je gostovao Lester, koji je prije šest dana ostao bez predsjednika Višaja Srivadanaprabe, koji je zajedno sa još četiri osobe tragično nastradao u helikopterskoj nesreći.

Utakmica je počela minutom ćutanja, dok su na zagrijavanju svi igrači Lestera nosili majice na kojima je pisalo "The Boss" (šef).

U vrijeme dok je u Bangkoku trajala sahrana bivšeg čelnika Lestera, ekipa je morala na teren, u borbu za premijerligaške bodove. Iako je sam rezultat utakmice bio potpuno u drugom planu, što je dan uoči meča najavio i menadžer "lisica" Klod Puel, fudbaleri su smogli snage i zabilježili veoma važan trijumf.

KARDIF - LESTER 0:1 (0:0)

Što se tiče same utakmice, Lester je bio nešto konkretniji, ali bilo je to nedovoljno za vođstvo u prvom poluvremenu.

Ipak, ni deset minuta nije prošlo u nastavku, a gosti su zasluženo stigli do gola. Demaraj Grej ispratio je ubacivanje Bendžamina Čilvela sa lijeve strane i preciznim volej udarcem, bez čekanja, pogodio za 0:1.

Grej je proslavio pogodak skinuvši dres ispod kojeg je na majici pisalo "For Khun Vichai", a sudija Li Probert ni u ovako teškim trenucima nije želio da mu "progleda kroz prste". Zaradio je javnu opomenu.

Ove subote, osim Mančester junajteda, tri boda osvojili su još Everton, Njukasl i Vest Hem.

Najefikasniji meč dana odigrali su Vest Hem i Barnli, a "čekićari" su slavili 4:2, uz dva gola Felipea Andersona.

Ričarlison je takođe bio dvostruki strijelac u trijumfu Evertona protiv Brajtona 3:1, dok je Njukasl uspio da prekine crnu seriju od 10 ligaških utakmica bez pobjede .