"Svrake" pobedile, teška povreda Smita

U 12. kolu Premijer lige Njukasl upisao drugi trijumf. Mučna scena kada se povredio Adam Smit.

Delovalo je da će Njukasl lako stići do pobede protiv Bornmuta, jer je Hoze Rondon do 40. minuta postigao dva gola. Ipak, "svrake" su se pomučile da na "Sent Džejms parku" osvoje tri boda – 2:1.

Situaciju po domaćina zakomplikovao je Džef Lerma u šestom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Ali nije bio baš toliko nesrećan po Njukasl, koji se do kraja odbranio.

Prvi deo produžen je za čak osam minuta, jer se dugo ukazivala povreda Adamu Smitu. Nesrećni fudbaler Bornmuta je zamenjan i očigledno je u pitanju teška povreda kolena.

povreda

Hadersfild je nameravao da protiv Vest Hema zabeleži pobedu i tako krene u pohod od dna ka sredini tabele. Ipak, osvojio je samo bod protiv "čekićara" – 1:1.

Aleks Pritčars postigao je čudan gol već u šestom minutu. Njegov udarac sa 17-18 metara, ne toliko jak i po zemlji, izgledao je kao lak zalogaj za Lukaša Fabijanskog. Međutim, ili je Poljak loše cenio ili zaista nije mogao da stigne do lopte. Dovoljno za prednost domaćina.

A, šta tek reći za gol Vest Hema? Komedija… Prosto je neverovatno kako je Felipe Anderson u 75. minutu našao put lopti do mreže, jer su u tom trenutku, posle silnog karambola i promašenih udaraca, čak četvorica igrača Hadersfilda stajala na gol liniji, plus golman i još jedan igrač malo ispred.

Lester siti i Barnli su igrali 0:0, a narešeno je bilo i na meču između Sautemptona i Votforda – 1:1. Manolo Gabiadini je iz drugog pokušaja pogodio gol, a izjednačenje je doneo Grk Holebas u 82.