"Vukovi“ u 94. do istorijske pobjede u Njukaslu!

Vulverhempton sa igračem više savladao Njukasl i poslije gotovo 60 godina slavio na Sent Džejms Parku u meču elitnog ranga.

„Vukovi“ su u prošlom kolu savladali Čelsi, a taj trijumf „ovjerili“ su u nedjelju pobjedom 2:1 na gostovanju u Njukaslu, i to u sudijskoj nadoknadi!

Domaći fudbaleri odolijevali su sa igračem manje sve do 94. minuta, a onda je Doerti poslije odbrane sjajnog Dubravke, odbijenu loptu glavom poslao u mrežu za istorijski trijumf Vulverhemptona.

Gotovo 60 godina, tačnije od 1959 godine Vulverhempton nije pobijedio na Sent Džejms Parku u Njukaslu u okviru elitnog ranga, tek jednom, 2016. godine učinio je to u Čempionšipu.

Ove nedjelje „vukovi“ su srušili tu neugodnu tradiciju iskoristivši greške domaće odbrane i činjenicu da su posljednjih pola sata igrali sa igračem više.

Vulverhempton je stigao do vođstva u 17. minutu poslije centaršuta Košte i nonšalantne reakcije domaćeg kapitena, Lasela, koji je dozvolio da mu Diogo Žota dođe iza leđa i rutinski pošalje loptu u mrežu.

Portugalac koji je u prošlom kolu presudio Čelsiju, tako je načeo mrežu Martina Dubravke.

Ipak, samo šest minuta kasnije Njukasl je stigao do iznenađenja, strijelac je bio Ajozi Perez, ali je sve uradio Salomon Rondon.

Napadač iz Venecuele prvo je pogodio prečku iz slobodnog udarca, a onda u natsavku akcije pokupio loptu i kao na tacni poslužio za Pereza koji glavom matira Rui Patrisija.

Duel na Sent Džejms Parku splasnuo je sve do završnice, odnosno do trenutka kada je Jeldin napravio glupost i izgubio loptu, a potom rukom zaustavio Žotu i zaradio direktan crveni karton.

Nakon toga Vulverhempton je krenuo u napad i imao sjajnu šanse u 76. minutu, međutim, poslije udarca Himeneza ispriječila se prečka, a pet minuta kasnije i Dubravka, odbranivši pokušaj Doertija da pogodi suprotni ugao.

Duel ove dvojice je ipak dobio bek gostiju, i to kada su svi mislili da je meč gotovo.

Žota je povukao odličnu kontru u 94. minutu, nakon koje je Dubravka upisao još jednu odbranu, ali na njegovu nesreću lopta se odbila do Doertija koji ju mirno šalje u mrežu za pobjedu 2:1.

Vulverhempton je stigao do istorijske pobjede, ali i nanio prvi domaći poraz Rafi Benitezu u duelima sa „novajlijama“ u Premijer ligi, poslije 16 pobjeda i šest remija.